1. 71.
    tarihsel yavşaklık ama mecburiyetten. anamıza güvenemediğimizden, yoksa " bu kız bana neden anne demiyor oğlum ? " sorusu gelmesin diye önce biz dedik ki elin kızı da desin diye.
    4 ... teflon
  2. 72.
    annelik yaparsa anne, kaynanalık yaparsa kaynana, orospuluk yaparsa orospu.
    7 -1 ... baftan
  3. 73.
    Anneciiim diyeceksin yok öyle.
    3 -2 ... giden gider
  4. 74.
    Deyiverin yaaaa, offf amaaaan denilesi sorundur.

Annemiz bir tanedir, özeldir, kimsenin onun yerini almayacağını en embesil mikroorganizma bile biliyordur, merak etmeyin.
    Üzmeyin şu yaşlıları, sonra bıdı bıdı edip eşinize çemkirmesine izin vermeyin.

Olmadı adını zikrederek deyiverin bari, ayşe anne, fatma anne..vs..
    Takıyorlar efenim, hayat nemat meselesi yapıyorlar, lollipopu elinden alınmış çocuğa dönüyorlar...
    Anneee... Heee heee anneee..
    işte bu kadar!
    6 -3 ... zeytinyagli dolma kalem
  5. 75.
    kayin+ana =kaynana
    gelinin erkek kardesinin anasi demek.
    yani sen de kayninla evlenmedigin icin ana demene gerek yok.
    1 -1 ... beton baris
  6. 76.
    Ben sadece kendi çocuğunun annesi olan kadınları sevmem. Anne dediğin etrafında olan tüm çocukları sever ve kollar. Kendi çocuğunun tok olduğu bir ortamda, çocuğunun tok olması ile gururlanan bir kadın anne değil. O ortamda aç çocuğun olduğunu bilip çocuğunun yemeğini paylaştıran kadın anne.

işte aynı böyle sevgisini paylaştırıyorsa, yemeğini paylaşıyorsa, oğlunu benimle paylaşabilecekse, kendi çocuğunun güya mutluluğu için beni mutsuz etmeyecekse, annemdir. Porselen bardakları alır dedikodu yaparız. Saygı duyarım. Severim.

Ama çok tersi bir tavır sergiliyorsa o bana anne der.
    2 ... yere dusen ilk kezban tanesi
  7. 77.
    Evlendiğin bir ömür geçirmeye karar verdiğin kişinin annesine canı gönülden anne dersin bence sonuçta sevdiğin adamı doğurmuş büyütmüş elleri öpülesi kadın.
    2 -2 ... narin midilli2
  8. 78.
    Fazla samimiyet sevmediğim için adımla seslenilmesini tercih ederim. Evlenildi diye anne demeye gerek yok. Anne teyze gibi hitaplar kullanmadan direkt söyleyeceğimi söylediğim için çok sırıtmıyor da.*
    Böyle şeylere takılan da ne bileyim.
    7 -2 ... muhalifbiri
  9. 79.
    aşağılık kompleksi olan insanların bir türlü dillerine gelmediği kelime. ne olur bir ömür boyu hayatını paylaşacağın, sadece iyi yönleriyle değil sorunlarıyla da birlikte evlendiğin yani bunu kabullenmenin şerefine erişmişken o insanın annesine anne, babasına baba demek çok mu zor. buna dili gelmeyen insanların sevgisine de inanılmaz saygısına da. ilk fırsatta satar çok net. adam akıllı eş seçin gençler.
    ... allahini seven gondora gelsin
  10. 80.
    Hayatta ki en buyuk sorunsallardan biridir ne zaman anne demeli veya demeli miyim sorusu. Diğeri de az tanıdık birini gördüğünüzde selam vermeli mi vermemeli mi sorusudur.
    ... scratch