1. 31.
    saçmadır diyemeyeceğim, neyi eleştirsem başıma geliyor. isteyen istediğini desin.
    4 ... kedilerinbabasi
  2. 32.
    Annem, enişteme hayatta anne dedirtmez. Kendisinin yüzüne de söyler bunu, bana evlatlarımdan başkasının anne demesi tuhaf geliyor diye. Bana da bunu ona açık açık söylemesi tuhaf geliyor. Ama ben herhalde derdim ya, sonuçta sevdiğim, hayatımı birleştirdiğim insanın annesi, onu böylesine güzel yetiştirmiş bir kadına anne demekte bir sakınca görmüyorum.
    2 ... kucukkutupyildizi
  3. 33.
    görgüsüzlük yalakalıktır. evet..
    2 -1 ... frank lucas
  4. 34.
    Sabah sabah akıllara gelen saçma şey.

Bir insan neden başkasının annesine anne der? Bunun saygıyla ne ilgisi var?

Çok yapmacık, samimiyetsizce.
    4 -4 ... kara erik habbesi
  5. 35.
    Geleneklerimiz gereği yapılan eylemdir.
    Büyüklerin hoşuna giden bir durum olsa da, genç nüfusun, istisnalar dışında, bayıla bayıla, samimiyetle ettiği bir hitap değildir.

Şekilciliktir.
    Mühim olan sesleniş değil, gelin/ damat kişisinin, anne kavramına uygun duygu ve tavır sergileyebilmesidir.

Saygı ve sevgi hissetmediğin sürece milyon kere anne demişsin ne yazar?!

Birileri bunu, büyüklere anlatmalı ve bu saplantı değişmelidir.
    6 -2 ... zeytinyagli dolma kalem
  6. 36.
    kaynana buldunuz anne demeye çemkirmeniz kaldı.
    3 ... rakivebalik
  7. 37.
    içimden gelirse derim. kimileri var öz anneden çok annelik yapar. şimdi ona anne denilmez mi?
    ... inamabilis sciurus
  8. 38.
    çok zor yaptığım şey. hatta hala yarım ağız söylüyorum. o kadar sene oldu alışamadım.

haa kayınpedere baba diyorum ama. esaslı adam. babamdan farklı değil gözümde.
    ... forza antalyaspor
  9. 39.
    Yine gece gece akıllara gelen saçma şey.

anne bir tanedir, başkasını sevdin ve evlendin diye onun annesine anne diye hitap etmek çok samimiyetsizce. Bu, anneye karşı yapılan bir ihanettir. vicdanen rahat edilemez.
    8 -8 ... kara erik habbesi
  10. 40.
    kişisel tercih meselesidir kimse dediği için sorumlu tutulamayacağı gibi, demediği için de sorumlu tutulamaz.
    3 ... nardaninciler