1. 1.
  Haritalara bakmak için interneti açtıktan hemen sonra telefonun şarjının bitmesi.

  Birisine yol tarifi sorunca lafı uzatıp nereden geliyon genç diyen yaşlı adamlar.(sanane amca yeri söyle gideyim işte)

  Ayaklarda derman kalmaması. Vs.
  5 ... kale3112
 2. 2.
  odunu yemekle sonuçlanabilmesini de kapsar.
  2 ... usualsuspects
 3. 3.
  Şarzın,internetin, dakikanın bitmesi
  1 ... galatasaraybizimcigerimiz
 4. 4.
  x'e nasıl gideriz abi?
  yeğenim, burdan saa git, teee 50 m kadar git işte, orada sarı bir bina var, aha, oradan da sola döndünmüydü, görürsün zaten x'i.
  x Bulunamaz, başka bir kişiye sorulur.
  Sen yanlış gelmişsin genç, şuradaki simitçinin oradan sola sap, daha sonra 100 m kadar düz git vs vs.
  1 ... atinikisnetenkovboy
 5. 5.
  hiç kaybolmadığım için nasıl olduğunu bilmediğim durumlardır. keşke kimseyi tanımadığım bir yerde kaybolsam. bulunmak için hiçbir imkanım olmasa. kayıp kayıp yaşasam.
  3 ... rastafarian targaryen
 6. 6.
  cep telefonu icad edilmeden önce kaybolmaktadır.
  1 ... vedat minor combo
 7. 7.
  navigasyonu açmak istediğinde internetin çekmemesi veya telefon şarjının bitmesidir.

  ankara sincana gitmiştik 1.5-2 sene kadar önce. bilmiyoruz oraları köylük yerler aşağı kısımları. geldiğimiz yolu da unutunca navigasyonu açtık ama internet çekmiyor. etrafımızda 1 tanede araba yok ki peşine takılıp otoyola çıkalım. sağa mı gidelim sola mı gidelim derken bir köyün içerisine bismillah diyerek girdim öyle bodoslama. lan git git git otobandan eser yok. geri de dönemiyorsun tek arabalık yol manevra yapamıyorsun. hava kararmaya başladı iyiden iyiye. 2 saatten fazla dereleri tepeleri aştık toprak yollar çamur deryası. internet gelmiyor bir türlü açamıyoruz navigasyonu in cin top oynuyor. insanda yok ki soralım nasıl çıkacağız diye. 2 saatten fazla bir zaman sonra otobanın ucunu görüp çıktık nihayet. kırsaldan çıkalım yeter derken ankaradan bile çıkmışız çoktan. bolunun ortalarına kadar gelmişiz bile. işin tuhafı normal yoldan gitsek de aynı sürede aynı yere varacaktık. tırstığımız ile kaldık öyle.

  yanında iyi bir co pilot olmaması da sinir bozuyor. kamil diyor ki buradan dönsek mi. nereye döneceksin lan döndüğün anda kısa yoldan uçurumun bitimindeki köye iniyorsun yuvarlana yuvarlana *
  5 -1 ... mel mel bakan gibson
 8. 8.
  Acaba hangi noktada kaybolduğumu merak ediyorum ben. Yani sonuçta gözümü kapatıp açtığımda bilmediğim yerlerde olmuyorum. Kendi kendimi kaybedip acaba ne zamandan beri kayıp haldeyim de kaybolduğumun farkında değilim diye düşünüyorum.

  Oldum olası yer yön duygum gelişmemiştir benim. Ufakken de en çok yazlıkta kaybolurdum. Eve gitmek icin su deposunu, markete gitmek için cami minaresini takip et diye öğretmişlerdi. Tabi telefon yok o zamanlar. Hey gidi.
  ... dormammu
 9. 9.
  internetin çekmemesi ve şarjın bitmesine ek olarak. Bulunduğun yerdeki insanların veya içinde bulunduğun zaman diliminin tarif sorabilmek için hiç de uygun olmaması.

  bazı yerler bazı zamanlarda, Kaybolmuş bir turist için dünyanın en ürkütücü mekanı haline gelebilir elbette.
  2 ... fikrimin ince gulu
 10. 10.
  Yolu sorduğunuz kişinin yolu yanlış tarif ettiğini anlamak.
  ... white rose