bugün

şeytan aldı götürdü satamadan getirdi diye mırıldanarak aramak.
avanak abdi karikatüründe olduğu gibi "şıfta malı gıbıdı, matasaman gıbıdı" diyerek aramak.
aramaktan vazgeçin çıkar ortaya o.
Aramayı bırakmak. O bi şekilde ortaya çıkar kendini gözünüze gözünüze sokar.
örneğin küçükken: şeytan aldı götürdü satamadan getirdi. denemeyiniz işe yaramaz.
kaybolan telefonsa çaldırarak bulunabilir. Aslında diğer eşyalar içinde böyle şeyler yapılmalı.
alakasız yerlere bakmak. * *
Ailenizle yaşamakta iseniz Anneeee demeniz yeterlidir.
sakinleşmek ve "bulsam da oluuuur, bulmasam da. ama ben bi' şansımı deneyeyim." şeklinde bir düşünceyle aramaya başlamak. zira bulmayı ne kadar çok isterseniz o kadar bulunmaz olur o eşya.
(bkz: 5n1k)
"Bi dakka bi dakka.
Ben en son nereye koydum onu? (F5)
(analyzing)
Burdan geldim, sonra şunu açmıştım, sonraaa.. (searching)
(analyzing)
Yooo, burada da yok. (Not found)"

Gibi bir monolog yaşamanıza sebep olur.
Şizofren vs değilim ama bazen bir şeyi bir yere koyup o aynı yerde bulamadığım oluyor.

Sonra da böyle sanki hiçbir şey olmamış gibi aynı yerde beliriyor aynı eşya.

Cübbeliye inanacak olursak bu tip olayları yaşamamak için bir şeyi bir yere koyarken besmele çekmek gerekiyor. besmele eşyayı mühürlermiş.

Anneme inanacak olursak da "ya câmi" zikiri ile kaybolan eşyaları bulabilirsiniz.

ikinci yöntemi Denedim, olmadı. Siz inanarak denerseniz belki olur.
Zaten Bence bu dünyada her şey inanç meselesi.
Teşekürler.
benim için genelde işe yaramayan yöntemler. arayış sonrasında ( çok sonrasında ) tesadüfen bulunur.
valideye sormaktır.
tesadüf ama genelde hiç çıkmaz dediğiniz yerlere bakmanız olabilir.
"elemneşrah suresi" okunmak suretiyle eşyanızı biiznillah bulacağınız yöntemdir.
Kaybolan esyanin yenisi almaktir. Eger almazsaniz aylarca arasaniz bulamazsiniz, paraya kiyip yenisini alinca elinizle koymus gibi buluyorsunuz namussuzlari.
Kaybolan esyanin yenisi almaktir. Eger almazsaniz aylarca arasaniz bulamazsiniz, paraya kiyip yenisini alinca elinizle koymus gibi buluyorsunuz namussuzlari.
Anneye sorup baktığın yere tekrar bakmak.
aramamaktır.
Nereye koyduysanız ordadır.
Benim annem parmağına bi düğüm atıp bi şeyler okurdu eskiden. Artık pek yapmıyor. inanmazdım ama hep de işe yarardi ilginç bi biçimde.
aramayı bırakmaktır.
(bkz: nereye koyduysan oradadır)

Gayet zekice.
besmele çekip baştan arayın, bulursunuz...
güncel Önemli Başlıklar