bugün

Normalde şarkıların kliplerini hiç izlemem müzikleri telefonda bellek kartından açarım fakat bu şarkıyı klibiyle beraber dinlemeyi nedense daha çok seviyorum çünkü bir anlamı var insanı tuhaf ve derin duygulara sürüklüyor, çocukluğu aslında çok eksik yaşamışım diye düşünüyorum her izlediğimde, bu da ister istemez hüzünlendiriyor çünkü zaman asla geri gelmiyor... Şarkının sözlerini düşününce ve klibi izlerken insan hem sevmeye özeniyor hem de kafada canlanan anılar sonucu melankolik hisler yaşıyor bu şarkı da benim için öyle bir etki yarattı, geçmişi özlemeye ve çocukluğu düşünmeye yol açarken bir yandan içimdeki bazı ince ve gizemli duyguları da canlandıran şarkılardan birisi.. O yüzden klibiyle beraber paylaşmak istiyorum,

https://youtu.be/6eA12wHQc0Q

"haklı olmayı mutlu olmaya
tercih ettin son defa..."

"sahip olma hiç bana ama kaybol benle
kaybol, kaybol benle
ilk seviş gibi..."
Kurumuş yapraklar dudaklarım gibi
Gidiyorum uzaklara
Her düşen damla kalıyor ardımda
Ağlıyorum son defa
Dalgalar koyu mavi
Senden izler silindi
Zaman geçti Söyle ne değişti sence
Sahip olma hiç ruhuma Kaybol benle
kaybol kaybol benle
ilk öpüş gibi
Sahip olma hiç bana ama kaybol benle
kaybol kaybol benle
ilk seviş gibi.
şarkıda aralarda gelen gitar solo motifleri bir hayli hoştur.

-kaybol benle ilk seviş gibi...
"Haklı olmayı, mutlu olmaya tercih ettim son defa" sözüyle göz yaşlarımı tutamadığım bir şarkıdır.
burcu güneşin en güzel şarkısı. http://www.youtube.com/watch?v=Y3yxthcnUDE
sevgiliye söylenecek şarkıdır. sözleri ve müziği birbirleriyle uyum içinde olan, burcu güneş parçası.
eski sevgiliye söylenebilecek şarkı. hala onu istersiniz ama sahip olmak, olunmak değil. onla kaybolmak.
dinledikçe dinlenilen şarlardan bir tanesi.
burcu gunes'in belki de bugune kadar cektigi en anlamli ve sade klibe sahip, ayni zamanda sozleri ve muziginin de guzel olmasi ile triple yapan parcasi.
(bkz: kaybolursam şarkı söyle)
burcu güneş'in sade ama bi o kadar da mükemmel, çok başarılı bulduğum sözlere sahip şarkısı. belki de uzun zamandan sonra çıkardığı en dinlenesi parça.

hatta, burcu güneş'in en sevilen şarkısı olmaya aday olacak kadar güzel.
hep böyle şarkılar söylemesi dileğiyle.
piyasada ki binlerce sacmasapan sarki arasinda burcu gunes'in sesinin guzelligini on plana cikaran harika yorumladigi sozleri ve akustik yapisi cok saglam parca..

sahip olma hic bana ama kaybol benle... ilk sevis gibi...
süper şarkı. bi süre sonra insanda bağımlılık yapabiliyor.
her şarkısında bizi bizden alan gerçekten güçlü ve güzel ses burcu güneş NE DE GÜZEL SÖYLEMiŞ;

sözleri şöyle;

kurumuş yapraklar dudaklarım gibi
gidiyorum uzaklara
her düşen damla kalıyor ardımda
ağlıyorum son defa

dalgalar koyu mavi
senden izler silindi
zaman geçti söyle ne değişti sence

sahip olma hiç ruhuma kaybol benle
kaybol kaybol benle
ilk öpüş gibi
sahip olma hiç bana ama kaybol benle
kaybol kaybol benle
ilk seviş gibi

kurumuş yapraklar dudaklarım gibi
gidiyorum uzaklara
haklı olmayı mutlu olmaya
tercih ettim son defa

dalgalar koyu mavi
senden izler silindi
zaman geçti söyle ne değişti sence
burcu güneş in sesinin güzelliğini tescilleyen şarkısı.
burcu güneş in ben ateş ben su albümünde ki akustik olan ve oldukça güzel tınıları olan şarkısıdır.