bugün

kim ne derse desin; sürekli kaybetmek ve sürekli kazanmak doğuştan gelen bir özellik ya da vizyondur kişi için.
bazı insanlar ne yaparsa yapsın kaybetmeye mahkumken, bazıları ise hiç birşey yapmamasına rağmen şartlar onları zirveye sürükler.
işte bu recep te böyle bir adam. doğuştan winner. bu adamın başına gelenlerin onda biri başkasına olsa, o kişinin halini düşünün. ama bugüne kadar girdiği tüm seçimleri kazanan bu adam ( sadece başbakanlıktan bahsetmiyorum, belediye,il ve ilçe teşkilatları) için tüm şartlar aleyhine gibi durduğu durumlarda bile bir ekilde işler onun lehine dönüyor.

bazıları ise ne yaparsa yapsın bir şekilde işler aleyhlerine gelişir ve her zaman kaybederler. bakınız; baykal, bu adamın siyasi hayatı boyunca kazandığı sadece ve sadece tek bir başarı vardır.

o da chp genel başkanlık seçiminde sarıgül ü yenmesi. bunun dışında girdiği her seçimi kaybetmiştir. mesela kılıçdaroğlu; tüm şartlar onun bilgisi ve yeteneği dışında bile lehine gerçekleşsede bir şekilde herşeyi mahfedebiliyor ve kaybetmeye mahkum.

ve tabii son örnek; mustafa sarıgül. bu adam, bugüne kadar büyük bir lider olabilmek için herşeyi denedi ama olmuyor işte. yahu dedim ya; baykal gibi bir loser a bile kaybeder mi insan evet kaybeder.
işte gelebildiği nokta; 58 yaşında ibb adayı.

hayat böyledir koçlar. ya winner sınız ya loser. bunu değiştirmeniz imkansız.
tesadüfe veya şansa bağlanmaması gereken iki kavram.

aksi halde "yarış" içinde çaba sarf etmeden sihirli değnek bekleriz bir yerlerden.

özellikle siyasette ki tesadüfler ve "şans" faktörleri planlanmış bir dizi stratejinin sonucudur bir nevi, kimi zaman...
ben mesela, sürekli kaybettim lan. hayatta ciddi bir başarım hiç olmadı denecek kadar az.

çok mu subjektif oldu ? siil.
Kazanmak olmazsa kazanmamak olmazdı terside öyledir.

Bu dünyada herkes kazanamaz daima kaybeden olucak ve olmasi lazımdır.

Bu dünyaya ne kadar kötü durumda gelirseniz gelin okuyup rahat bir hayat sürmeyi bekleyin Sakin okumayıp rahat vir hayat beklemeyin.
kazananlar kaybedenler sayesinde kazanır.
dünya adil bir yer değildir çünkü.
mesela ben hayatta hep kaybettim neden peki ? kimbilir
doğal seçilmişlik, şans işte.
iyiler ve kötüler ile eslestırılebılr her zaman olmasa da çoğu zaman.