1. 1.
    (bkz: muğla)nın (bkz: fethiye) ilçesindeki, mubadelesiyle ünlü, eski rum kenti olan köy.
    1 ... cazibe
  2. 2.
    artvin ilinin hopa ilçesine bağlı bulunan bir köydür.
    ... lagrima
  3. 3.
    fethiye'ye gidildiğinde ilk olarak uğranması gereken yerlerden biridir. tarihi bir rum yerleşimi olan levissi mübadele esnasında boşaltılmıştır ve yunanistan'a giden anadolu rumları orada neo makri adında bir yerleşim yeri kurmuşlardır.
    ... peter panzehir
  4. 4.
    fethiye de bir dağ yamacında taş evlerden oluşan rum köyü büyü filmindeki köye benziyor.
    ... el camino
  5. 5.
    enis rıza sakızlı'nın belgeseline konu olan köy. gidilip görülesi, izlenesi.
    ... sorma ne haldeyim
  6. 6.
    çok farklı bir atmosfere sahiptir fethiye - kayaköy. 110 adlı grubun özledim seni şarkısının klibi de burada çekildiğinden olsa gerek çok güzeldir.
    1 ... rosshalde
  7. 7.
    ölmeden önce görülmesi gereken yerlerin başında gelir. köyün içinde bulunan kuyuların içinde bolca insan kemiği bulmak mümkündür. merak edenler buradan fotoğraflara bakabilir: https://www.facebook.com/kayakoyu
    ... afganmucahid
  8. 8.
    fethiye'ye kadar gidip de kayaköy'e uğramazsanız eğer, fethiye gezisi yapmış saymıyoruz. mutlaka görülmeli.
    1 ... sudageziyorum
  9. 9.
    r harfini söyleyemeyen arkadaşımın karaköy demek isterken söylediği yer.
    -1 ... fredymarsy
  10. 10.
    son günlerde bıkmadan, usanmadan dinlediğim türkünün konusu içinde yer alan köy.

özellikle hale gür söylüyorsa keyifle dinlediğim ve tavsiye edebileceğim kütahya - tavşanlı türküsünün sözleri ise şöyledir :

kayaköy'ün alt yanında değirmeni
    benim de yarim şu düğünün feymanı
    nazlı kızı hasan oğlana vermeli

telli de yazmaları oyaladın mı
    sırça da parmakları boyaladın mı

kayaköy'ün de alt yanında bostanı
    benim de yarim telli de giyer fistanı
    varın bakın nazlı da yarim hasta mı

telli de yazmaları oyaladın mı
    sırça da parmakları boyaladın mı
    ... cayci huseyun