1. 1.
  i.Ü. iktisat belkemiği hocası sayılır. iktisat metodolojisi, mikro iktisat, iktisadi analiz gibi derslere girer. aşağı yukarı her sene aynı soruları sorar ve de iyi bir insandır. ders anlatırken kafasını yana çevirmek ve omzunu yukarı kaldırmak gibi bir tiki vardır.*engin ardıç ın kardeşidir.
  ... r@t@t@
 2. 2.
  prof. dr. ünvanını kazandıktan sonra mutluluğunu bütün öğrencilerine çikolata dağıtarak paylaşan öğretim üyesidir ya da bir çeşit melektir.dersleri mükemmel geçen prof. dr. kaya ardıç engin ardıç'ın amcasının oğludur.
  bol bol not veren ve derslerinde sınav sorularını açıkça belirten tek öğretim üyesidir.
  1 ... phantom
 3. 3.
  istanbul üniversitesi iktisat fakültesi nin en tatlı hocasıdır. son birkaç yıldır hep emekli olmaya kalkışsa da, verdiği iktisat metodolojisi dersini ondan başka verecek kimse olmadığından ( ki ben olsam öyle sıkıcı dersi ben de vermem) bir türlü emekli olamaz ve sanırım birkaç yıl daha olamayacak gibi gözüküyor. dersi inanılmaz derecede sıkıcıdır fakat kendisi çok eğlenceli bir insan olduğundan çekilebilir. her ders kraliçe elizabeth in london school of economics i ziyaretinde ona bu okulun dünyanın en büyük ekonomi okulu olduğu söylendiğinde " o zaman neden krizi öngöremediler" sorusuyla morarttığını anlatır. evet bunu her ders anlatır.

  bir tanedir. can tanedir. *
  ... ikame etkisi