1. 1.
  ibrik yapım' ın gerçek bir olaydan esinlenerek kurgulaştırdığı hikayesi, dizisi.

  hikaye nin çıkış noktası ; http://www.uludagsozluk.com/e/24256284/

  bir dershanede yolları kesişen iki kişi samet ve neslihan. birbirlerine iki zıt insan. samet, hayalperest, büyümek istemeyen, gerçeklerden kaçan, kendine güveni olmayan, içine kapanık, duygularını, hüzünlerini, sevinçlerini içinde yaşayan korkak biri. neslihan ise dik başlı, sinirli, tutuğunu koparan, dediğim dedik, hedefleri olan bir kız. samet, nesli'nin annesini tanımaktadır ama nesli'yi kırmamak için onun söylediği yalanlarada sesini çıkarmaz, birgün kavga ederler ve dostlukları noktalanır 4 sene sonra samet nesli'den haber alır....

  nesli intihar etmiştir ! bunu duyan samet inanamaz ve intihar sebebini öğrenmek ister. ona anlatılan olaya göre bu bir cinayettir, nesli intihar edecek bir kız değildir. samet, günler boyunca kavga ederek ayrıldığı arkadaşı için vicdan azabı duyar, ona yardım edemediği, yanında olamadığı için ve gerçeklerin su yüzüne çıkması için yola koyulmak ister ama imkanları kısıtlıdır elinde ne bir ipucu, ne de doğru düzgün elle tutulur bir şüpheli vardır. samet ise fantastik bir düşünceyle önce nesli'ye ulaşmak ister bunun için yapması gereken eğer intihar etmişse canına kıyanların gittiği ''araf'' a gitmek ve nesliyi bulmaktır. bu sebeple kendini sadece komaya sokacak şekilde intihar'a yeltenir...

  komadan çıkan samet umduğuna ulaşamamış ve bu olayı aydınlığa kavuşturmak için and içer. amacı anne ve abisini konuşturup arkadaşı'nın katillerini adalete teslim etmektir.

  ve bu hiç kolay olmayacaktır....
  3 -3 ... hasmet ibriktaroglu
 2. 2.
  1. bölüm

  sahne - 1

  2013

  ( iç / mekan )

  ( kamera genç kızın odasını yavaş çekimde göstermektedir perdesi çekili güneş ışığı hafiften süzülerek yatagın ucuna erişmektedir. kamera kapıya doğru odaklanır. annesi kızını uyandırmak için içeri girer. kızına seslenir, kızdan ses çıkmaz. yaklaşır ve yorganı çeker kızının cansız bedeni ile karşı karşıyadır... )

  meryem : nesliii, kız bu saate kadar uykumu olur. kalk hadi... hey, sana diyorum.. ( yorganı çekip, nesliyi kendine doğru çeker. vücuduna dokunur..) neslihan !!! ( çığlık atar...)

  - yaşananlardan 4 yıl öncesi -

  sene 2010

  ( neslihan, açık öğretim işletme okuyan 21 yaşında, ileride ise tek hayali başarılı bir mimar olmayı isteyen, hayat dolu, sinirli, hırslı, asla altta kalmayan sivri, dik başlı bir karaktere sahip genç kızdır. anne babası yıllar önce boşanmış, abisi ve annesiyle yaşamaktadır...)

  sahne - 2

  ( gün / dış )

  ( neslihan kurstan arkadaşı, samet ile çıkmış yolda yürümektedirler...)

  samet : bugün matematik çok sıkıcıydı. hoş matı sevdiğim söylenemez ya neyse.

  neslihan : yok be, bana kolay geliyor, sevdiğim için olsa gerek. hem teyzemin meşhur bir lafı vardır kızım emeksiz, yemek olmaz diye. ( bir dükkanın dış cephesini göstererek ) bak bu dükkanın şuradakini kısmını ben önermiştim, ama mimar kendi sahiplendi.

  samet : hmm... ayıp etmiş ya, ama güzelde olmuş yani. o kadar emek vermişssin bir de ayıp etmiş beygir.

  neslihan : aman, allahından bulsun salla.... birgün mimar olduğumda daha çok projem, planım olacak gerçekleştireceğim nasılsa. hem herkese güvenilmeyeceğini öğrenmiş oldum. ( köşeyi dönmek üzereyken ) haydi, samet ben buradan gidiyorum görüşürüz...

  sahne - 3

  ( gece / dış )

  neslihan : millet ben geldim... ( kapıdan içeri girer, abisi kanepede yayılmış, annesi sofrayı kurmaktadır. ) anne karnım çok aç, yemekte ne var ?

  davut: annem sana özel olarak hazırladı zıkkımın kökü var seversin.

  neslihan : komik olduğunu mu sanıyorsun.

  ( annesi, tencereyle içeri girerken tökezlenir ve yemek yere dökülür )

  meryem : ( nesli ve davut bu duruma kahkaha atarlar, yardımda etmezler ) güleceğinize yardım etsenize körolasacalar...! bütün gün apartman temizliyorum, evde yemek hazırlıyorum ikinizinde bir hayrını görmedim daha.

  davut : ben çıkıyorum, gece beni beklemeyin.

  neslihan : gerçekten seni beklediğimizi düşünmüyorsun değil mi ? çünkü bu senin için büyük bir hayal kırıklığı olurdu.

  meryem : kedi köpek gibisiniz sürekli didişiyorsunuz.

  neslihan : gerçekleri söyledim, kötü mü ettim yalanlara inanmak gerçeklerle yüzleşmek gerekir bazen. hem para lazım bana haftaya 2. dönem taksidini yatırıcam.

  meryem : kursa para, okula para giyimine para abin bu kadar sömürmüyor beni. o iş peşinde sen boş hayaller, bari bir işe gir çalış kendi harçlığını çıkar.

  neslihan : kurs çıkışında abim gibi lise önünde birilerini tavlamak için durmuyorum herhalde, iş arıyorum. hem sen oğlunu parasız bırakmazssın, iş bana gelince çemkirirsin anca, ben yatıyorum.

  sahne - 4

  ( gün/dış )

  ( samet ve neslihan bir cafede oturmaktadırlar. )

  samet : hayırdır, canın sıkkın gibi. pek sessizsin bugün.

  neslihan : önemli bir durum yok aslında dalmışım sadece.

  samet : sebep, istersen paylaşabilirsin iyi bir dinleyiciyimdir.

  neslihan : bizimkilerle atıştık biraz. malum annem tam bir gestapo kampı havası estiriyor evde. tabi bir de ayrımcılık var tekne kazıntısı olduğum için olsa gerek.

  samet : tekne kazıntısı derken ?

  neslihan : işte kazara doğmuşum ondan bizimkiler öyle der hep benim için.

  samet : anladım... olsun bak tanışmış olduk işte, iyi yönünden bakmak lazım.

  neslihan : (hafif tebessüm eder ) ya evet... nasılsa birgün kurtulucam evdekilerden.

  samet : yani... evleniceksin kendi hayatını kuracaksın tabi.

  neslihan : evlilik ? işim olmaz !

  samet : neden ? kimse bekar kalmıyor hayatta.

  neslihan : benim hedeflerim var, kariyer planlarım var daha mimar olacağım. evlilik fikri çok uzak bana. teklifler var ama ben asla kabul etmedim, etmemde ayak bağı olur bana ileride evlilik. hadi kalkalım birkaç mimarlık bürosu gezip iş arayacağım daha.

  samet : tamam....

  ( neslihan ve samet düzenli olarak günün belli bir bölümünde şehirdeki mimarlık bürolarını gezerek nesliye iş ararlardı. samet neslihan'ın bu azmine hayrandı. pes etmeyeşine her yenilgilde yeniden ayağa kalkıp yürümeye devam etmesine. her güzel başlayan şeyin bir sonu vardı elbette aşk'ın, dostluğun, arkadaşlığın hatta yaşamın bile.)

  sahne 5

  (dış/gün )

  neslihan : bu böyle olmayacak samet ! kendimi dahada geliştirmem lazım.

  samet : ne açıdan ?

  neslihan : auto cad, 3d max öğrenmem gerekiyor. bunun eğitimini veren bir kurs var, birlikte ona kayıt olalım ne dersin.

  samet : birlikte mi ?

  neslihan : evet, sende kendini geliştirirsin hem.

  samet : evdekilerle konuşmam lazım.

  neslihan : boşver evdekileri, kendi kararlarını kendin almalısın. her alacağın kararı etrafına sorarsan etrafın kuklası olursun.

  samet : tamam, gidelim. (yolda yürürken tökezlenir )

  neslihan : ( gülerek ) ay samet.. çok hoşssun...

  ( grafik-tasarım eğitimi veren kursun yolunu tutar ikili. anlaşılır edilir. ama samet nesli'yi yarı yolda bırakır. vaz geçer evdekiler onay vermeyince. ve dostlukları son görüşmede kopar. )

  sahne - 6

  (iç/gece)

  ( samet, neslihanı arar. durumu açıklar kavga ederler ve bir daha görüşmezler...)

  neslihan : ne yapıyorsun ? kurs 2 hafta sonra başlar umarım bizim kursu etkilemez fazla, zor oluck.

  samet : bende onu konuşucaktım. ben vazgeçtim katılmıycam.

  neslihan : neden ? nereden çıktı şimdi bu.

  samet : yok be bizimkiler para yok muhabbeti yaptılar, olmaz dediler. anlıycan bensiz gidiceksin.

  neslihan :seni tanıdığımdan beri hep izledim biliyor musun ? çok kurnazsında safa mı yatıyorsun diye ama gördüm ki çok safsın gerçekten. hayatını başkalarının yönetmesine izin veriyorsun.

  samet : bahsettiğin kişiler ailem ama bu şekilde konuşamazssın, onlarında fikirleri önemli.

  neslihan : kim olursa olsun kendine ait düşüncelerin yok mu hiç. bu hayatı sen mi ailen mi yaşıyor ? beni yarı yolda bırakıyorsun, orada gördün en uygun fiyata indirmek için kendimi paraladım. neyse bundan sonra görüşmesek daha iyi, iyi geceler...

  ( ve yıllar geçti iki arkadaş bir daha birbirlerinden haber alamadı... ta ki 4 sene sonrasına kadar...)

  sene 2013

  sahne - 7

  ( samet, nesli'nin ölüm haberini alır... odasında pc başındayken annesi odaya girer.)

  samet'in annesi : samet.

  samet : evet.

  samet'in annesi : bir arkadaşın vardı hani, kurstan.

  samet : bi sürü arkadaşım var. kimden bahsediyorsun.

  samet'in annesi : kız olan hani, dolaşırdınız hep. ( samet hatırlamıştır ama sallamamış görünür ) adı neydi ya, annesi kapıcılık yapıyordu.

  samet : eee, hatırladım tamam. ne olmuş ölmüş mü ?

  samet'in annesi : evet...

  ( samet kireç gibi olur, inanamaz duyduğuna lafı kestirip atar. konuyu kapattırır annesine. annesi üzüldüğünü anlayınca yalan söyler.)

  samet'in annesi : yok ölmemiş, evlenmiş sadece düğünü olmuş geçen hafta, banada komşu söyledi.

  samet : bana neden anlatıyorsun bunları.

  samet'in annesi : hani nette aramaya çalışrısn falan diye, bulamazssın boşuna uğraşma diye dedim.

  ( samet dışarıdan bakıldığında hiçbirşeyi umursamayan, kendisi dahil buna tabi. ama her üzüntüyü acıyı içinde yaşayan bir genç. annesinin dediklerine inanmayan samet komşu kadını telden arayıp gerçekleri öğrenir o gn içersinde ve inanamaz bu duruma, öyle biri intihar edemez. ama nesli kolay olanı seçmiş, zayıflama haplarını içerek intihar etmiştir...)

  sahne - 8

  ( gün/iç)

  ( gerçeği öğrenen samet soluğu annesinin yanında alır.)

  samet : neden yalan söyledin ? kız ölmüş neden ölmüş peki.

  samet'in annesi : kimden öğrendin.

  samet : komşunu aradım hemen anlattı sağolsun. anlat bakalım olayı nasıl olmuş.

  samet'in annesi : geçen hafta olmuş zayıflama hapı içmiş.

  samet : kız yeterince zayıftı zaten, neden gerek duysun buna.

  samet'in annesi : bilmiyorum. komşunun anlattığına göre anasının elinde 2-3 dairesi varmış kızın abisi bigün anasına ben evlenicem bi evi satalım düğün yapalım demiş satmışlar pay 3 e bölünüp kıza, abiye ve anneye kalmış. kız parasını bankaya atmış, bi süre sonra abi araba alıcam bankadaki paraları verin bana demiş. kız çıkışmış bu duruma sana kalan parayla alabilirsin ben vermem demiş. abisi kızı dövmüş, kız sinir krizi geçirmiş annesi hastaneye kaldırmış. sonra konu, komşusuna ben kızı hastaneye kapadım üşüttü kafayı demiş. kız bi kaç ay kalmış çıkmış hastaneden ve zayıflama hapıyla intihar etmiş. otopsi için istanbul a gönderilmiş abisi gitmiş cenazyle, anasıda işinin başına gitmiş ertesi gün apt. temizlemeye o gün komşulardan biri hal hatır sormuş, o da duydun mu benim kız intihar etti, kaybettik demiş. kadında ne zaman oldu başın sağolsun dediğinde, sağol dün gece kaybettik demiş. bunun üzerine komşu kadın anasına burda ne işin var cenazen var gitsene demiş. kadında gerek yok otopside zaten demiş tam bitirmiş işini gücünü gidecekken telefon gelmiş cenaze geldi diye oda telefondaki kişiye napçam orada gömün siz pazara gidiyorum ben deyip kapatmış telefonu...

  ( samet odasına çekilir ve günler boyunca işteyken bile bu konuyu düşünmeye başlar. samet için bu bir intihar değil cinayettir. işyerindeki arkadaşlarına anlatır konuyu herkes olayın içinde bi iş olduğunu kurcalamaması gerektiğini söyler. ama samet kararlıdır olayı çözmek ister, arkadaşını zamanında yarı yolda bıraktığı için duymakta olduğu vicdan azabı ve nesli'nin ailesine duyduğu kin, öfke onu zorlu bir yolculuğa çıkarmak üzeredir..... )

  1. bölüm sonu
  2 ... hasmet ibriktaroglu
 3. 3.
  2. bölüm özeti. aldığı ölüm habri sameti derinden sarsmış, öğrendikleri ise onu son derece şaşırtmıştır. neslihan'ın ölümü ona göre bir intihar değil cinayettir ve bunu yapan ise nesli'nin öz ailesi olduğuna kanaat getiren samet, arkadaşını bu sefer yarı yolda bırakmaması gerektiğini düşünerek, hem vicdanını rahatlatmak hem de gerçekleri gün yüzüne çıkarmayı istemektedir. aradan 4 yıl geçmiş sadece elinde neslihan'ın adı ve kapıcılık yaparak geçimini sağladığı annesi dışında brşey yoktur. nasıl ve nereden başlayacağını bilmeyen samet'in aklına tehlikeli ve fantastik bir fikir gelir. intihar !...

  eğer komalık olursa ruhlar aleminin kapısını aralayabilecek ve kendi canına kıyanların gittiği arafa geçerek neslihan'ı bularak gerçekleri öğrenebileceğini düşünür. peki gerçek hayat filmlerdeki gibi fantastik midir ? samet ölümün soğuk nefesi ensesindeyken hem hayat mücadelesi verip hem de araf'a ulaşabilecek midir ? bu soruların cevabı 4 ekim cumartesi günü yayınlanacak olan dizimizde.
  1 ... hasmet ibriktaroglu
 4. 4.
  2.bölüm

  bölüm konusu : aldığı ölüm habri sameti derinden sarsmış, öğrendikleri ise onu son derece şaşırtmıştır. neslihan'ın ölümü ona göre bir intihar değil cinayettir ve bunu yapan ise nesli'nin öz ailesi olduğuna kanaat getiren samet, arkadaşını bu sefer yarı yolda bırakmaması gerektiğini düşünerek, hem vicdanını rahatlatmak hem de gerçekleri gün yüzüne çıkarmayı istemektedir. aradan 4 yıl geçmiş sadece elinde neslihan'ın adı ve kapıcılık yaparak geçimini sağladığı annesi dışında brşey yoktur. nasıl ve nereden başlayacağını bilmeyen samet'in aklına tehlikeli ve fantastik bir fikir gelir. intihar !...

  eğer komalık olursa ruhlar aleminin kapısını aralayabilecek ve kendi canına kıyanların gittiği arafa geçerek neslihan'ı bularak gerçekleri öğrenebileceğini düşünür. peki gerçek hayat filmlerdeki gibi fantastik midir ? samet ölümün soğuk nefesi ensesindeyken hem hayat mücadelesi verip hem de araf'a ulaşabilecek midir ?

  sahne - 1

  ( gün / iç )

  samet geçen bir hafta süresince aldığı habere inanamamış ve çok üzülmüştür. arkadaşını yarı yolda bıraktığı ve küs ayrıldığı için vicdanı onu sürekli rahatsız etmektedir. bu ölüm samet'e göre intihar değil cinayettir bu konuda birşeyler yapması gerektiğini düşünür...

  ( samet'in odası )

  karanlık ve soğuk bir oda, samet yatağına uzanmış gözleri tavana odaklanmış müzik dinlemekte. ali atay beni affet çalmakta ve vicdanı sızlamakta samet'in.

  --çalan şarkı--
  beni affet
  kaybetmek için çor erken
  sevmek için de çok geç
  beni affet
  --çalan şarkı--

  bu noktada samet neslihan'la olan anları aklına gelmektedir.

  --flashback - 1--

  neslihan : evlilik ? işim olmaz !

  samet : neden ? kimse bekar kalmıyor hayatta.

  neslihan : benim hedeflerim var, kariyer planlarım var daha mimar olacağım. evlilik fikri çok uzak bana.

  --flashback - 1--

  derin bir nefes alır, tüm cam parçaları ciğerlerine saplanmaktadır sanki.

  --çalan şarkı--

  bir adım kalmalı geriye
  kırılmış şeylerin nihayetine
  yalnızlığın eşiğinde
  beni affet

  --çalan şarkı--

  --flashback - 2--

  samet : bende onu konuşucaktım. ben vazgeçtim seninle gelemem neslihan.

  neslihan : neden ? nereden çıktı şimdi bu.

  samet : yok be bizimkiler para yok muhabbeti yaptılar, olmaz dediler. anlıycan bensiz gidiceksin.

  neslihan :seni tanıdığımdan beri hep izledim biliyor musun ? çok kurnazsında safa mı yatıyorsun diye ama gördüm ki çok safsın gerçekten. hayatını başkalarının yönetmesine izin veriyorsun.

  samet : bahsettiğin kişiler ailem ama bu şekilde konuşamazssın, onlarında fikirleri önemli.

  neslihan : kim olursa olsun kendine ait düşüncelerin yok mu hiç. bu hayatı sen mi ailen mi yaşıyor ? beni yarı yolda bırakıyorsun, orada gördün en uygun fiyata indirmek için kendimi paraladım. neyse bundan sonra görüşmesek daha iyi, iyi geceler...

  --flashback - 2--

  gözlerini sıkıca kapatır ve bir damla yaş süzülür yanaklarından sametin...

  --ali atay - beni affet--
  ben seni sevdiğim zaman bu şehirde
  yağmurlar yağardı
  beni seni sevdiğim zaman bu şehirde
  ayrılık kurşun gibi ağırdı

  beni affet
  şiirler gözlerini
  şarkılar saçlarını söylemedi
  beni affet

  --ali atay - beni affet--

  --flashback - 3--

  samet : tamam, gidelim. (yolda yürürken tökezlenir )
  `
  neslihan` : ( gülerek ) ay samet.. gerçekten çok hoşssun...

  --flashback - 3--

  samet gözlerini açar, yatağından doğrulup bilgisayarın başına geçerek, internette neslihan'la alakalı bir haber olup olmadığını araştırır. tabi her ölüm kayda geçsede haber olmadığından bir sonuca ulaşamaz...

  sahne - 2

  ( 2 ay sonra )

  ( dış/gün)

  samet kuzeniyle dışarıda bir cafe'de oturmaktadırlar. samet uzaklara dalıp gider kuzeni ise ne olduğunu sorar ve samet neslihan'dan behseder. kuzeni ise teselli etmeye çalışır ama beceremez.

  engin : daldın gene amk.

  samet : ha.. yok la bişey gözüm daldı, misafir gelecek herhalde.

  engin : cafeye mi gelcek la misafir. anlat bakalım yarım saattir susuyorsun zaten. gene o mevzumu 2 aydır kafayı sıyırıcan yeter la.

  samet : anlayamazssın olm, değer verdiğin birini kırdıktan sonra kaybetmenin verdiği o acıyı anlayamazssın, hele ki onun için son görevini yerine getiremiyorsan.

  engin : neymiş o son görev, oku bi fatiha ruhuna gitsin.

  samet : onu yarı yolda bıraktım, bu sefer bırakamam birşey yapmam lazım ruhunu özgür kılmam lazım, vicdanımı rahatlatmam lazım.

  engin : fazla duygusalsın hepsi o. çok kapılıyorsun, kaptırıyorsun kendini. çık müge anlıya o zaman.

  samet : hangi vasıfla, sıfatla ?

  engin : onu da sen bul olm. anası, abisi umursamıyor sana ne oluyor derler, başın belaya bile girer cinayetse eğer.

  samet : var aklımda bir şeyler dur bakalım.

  engin : anlat nelermiş onlar bilelim.

  samet : olmaz, bu yolda tekim, tek ilerliyicem.

  engin: ne bok yersen ye la tamam.

  sahne - 3

  ( iç/gece )

  samet evde yatağına uzanmış ali atay - beni affet çalarken kafasında ki planı hayata geçirmek için düşünmektedir. samet'e göre bu intiharsa neslihan, canına kastedenlerin gittiği ve oradaki ruhların nalınla, mıh arasında olsaydıkta dünyada olsaydık dedikleri ''araf'' a gitmektir. bunun için planlar kurar, araba çarpsa şiddeti kim ayarlıyacak sakat kalma riski var, bıçaklasa kendisini, bileğini kesse koma durumu olmayacagı gibi organlarının bazıları zarar görebilir, yüksekten atlasa ölüme çok daha yakın o vakit tek çare ilaç diye düşünerek annesinin ilaçlarının bi kısmını içer ve telefonundan bir mesaj yazıp kuzenine gönderir tam fenalaşmak üzereyken. samet isteğine ulaşır. o artık komadadır mesajı gönderdiği kuzeni engin 45 dk. yolu aşarak, samet'in evine ulaşır samet anahtarı kapının dışında bırakmıştır böylelikle engin geldiğinde içeri girebilecek ve hastaneye yetişirecektir...

  engin : ( içeri girer ) hassiktir lan.. naptın olm kendine samet... samet...

  sahne - 4

  ( dış/gece )

  engin samet'i hastaneye yetiştirir, samet midesi'nin yıkandığında kurtuluacagını düşündüğünden biraz bira içmiştir böylelikle ilacın kanda daha hızlı karışmasını sağlamıştır. bu tehlikeli oyun samet'i ölümle burun buruna getirmiştir, durumu kritiktir ve koma halindedir. kamera samet'in bembeyaz yüzüne odaklanır samet gözlerini açar üzerinde kefen bir çukurdadır. doğrulur çukurdan çıkar ve etrafına bakındığında mezarlıkta olduğunu görür, sisli bi ortamda olan samet sislerin içersinde gözden kaybolur...

  sahne - 5

  ( dış/gece)

  samet araf'a doğru yola çıkmaktadır.uzakta bir tepe görür her bastığı yerden böcekler, yılanlar fışkırmaktadır, ruhu bedeninden ayrılmadığı için bunlardan etkilenmez. karşı tepeden gelen çığlıklar gök gürültüsünü andırtacak cinstendir. samet şehre vardığında azap çeken ruhları görür. hepsi bu dünyada canlarına nasıl kast ettilerse, arafta da o şekilde azap görmektedirler. samet etrafını incelemeye başlar...

  - samet, kendini asarak intihar eden birini görür ; bu kişi alevlerle sarılı zinciri, boyununa geçirerek intihar eder, boynu bedeninden koparak yere düşer akabinde yeniden can bulur bu kişi ve aynı işlemi sürekli tekarar eder.

  ( ruh soyut olarak acı çekmeyeceğinden, bedenleriyle bu azap yerine getirilmektedir... )

  - az ileride bir kişi çok yüksek bir binadan atlayarak hızlıca yere doğru düşmektedir. akrep ve yılanların bulunduğu bir çukura düşmüş acı içinde can çekişmiştir. bu intihar hep terkrarlanmaktadır.

  - bir başkasının önünde ise zehir dolu bir kadeh bulunmaktadır. her içişinde acıyla, çığlıklarla büyük bir azap çekerek can vermekte ve akabinde yeniden dirilip aynı kadehteki zehri içmektedir.

  samet neslihan'ı aramayı unutmuş kendi derdine düşmüştür... yapabileceği bir şey yoktur beklemekten başka. etrafta ne beyaz bir ışık ne de yol gösterecek bir melek yoktur.. ( burada ekran kararır )

  sahne - 6

  samet kefeni yırtmış,planı hüsranla sonuçlanmış neslihan'a ulaşamamıştır. nesli konusunda ümidini yitirmek üzereyken aklına başka bir intikam planı gelir ve harekete geçer. samet, nesli'nin adına bir mektup yazar ve bunu annesi'nin çalıştığı apt. giderek gizlice temizlik ekipmanlarının arasına sıkıştırır ve gider...

  sahne - 7

  (iç-gün)

  samet mektubu adresine postalamış olacakları beklemektedir. kadını yakın takibe alır. * meryem apartman'a girer temizlik malzemeleri'nin bulunduğu kısma yönelir kovayı aldığında gözüne ilişen zarfı eline alır. zarfın üzerinde anneme - nesli yazmaktadır.

  2.bölüm sonu
  1 ... hasmet ibriktaroglu
 5. 5.
  3.bölüm teaser

  --spoiler--
  Nesli'nin annesi, samet'in hazırladığı mektubu ardiyede görür, zarfın içinden kağıdı çıkartır ve okumaya başlar...

  beni hatırladın mı ?

  ya da şöyle sorayım her sabah yeni bir güne uyandığında aynaya baktığın zamanlarda katilimi mi görüyorsun beni mi? ben hala ölüyüm anne zaten hiç yaşamadım ki. kardeşimle senin için hiç olmadım zaten.

  geri döndüm anne haberin olsun, katillerimi ortaya çıkarmak için, hayatımı çalanları, beni bu hale getirenleri ortaya çıkarmak için mezarımdan çıktım ve geldim anne...

  Kızın Nesli

  --spoiler--
  ... hasmet ibriktaroglu
 6. 6.
  yeni bölümleriyle yayınlanmaya devam edecek olan dizi.
  2 ... hasmet ibriktaroglu