1. 1.
    aynı zamanda ben üniversiteliyim diye meydanlarda boy gösteren; karı kız peşinden koşan, kız arkadaşıyla yaşadığı ilişkiyi övünerek diğer arkadaşlarına anlatan, 2 verip 5 alma felsefesini beynine sokmuş, kafasına sürdüğü 5 kilo jöleyle ben bakımsız değilim izlenimi vermeye çalışan; aynı zamanda entellektüel tavırlar içerisinde bulunmaya çalışan gençlik. yazıktır günahtır.
    2 ... quaxtriel
  2. 2.
    manga'nın bir şarkısında geçen "ne o öyle saçlar başlar, bi kulaklarını çekmek lazım" sözleriyle oldukça fazla karşılaşan gençler.
    ... maniaqua
  3. 3.
    etrafta bir emo gördüğümde aklımda beliren kelimeler topluluğudur.
    ... tamara
  4. 4.
    1987 yapımı Joel Schumacher'in yönettiği gençlik filmi.
    orjinal adı (bkz: the lost boys)
    1 ... tuykalem
  5. 5.
    TERÖRE KURBAN VERDiĞiMiZ 7.000 i asker binlercesi sivil gencecik fidanların kayıp rüyaları, aşkları ve özlemlerini ifade eder bana. önünü alamazsak, sıradaki binlercesini düşünür ve kendi çocuğumunda bu kayıp gençler arasında yerini almasından korkarım. evlenmeden önce 2 yaşındaki çocuğunun geleceğini düşünüp, hüzünlenen babaları anlamazdım hiç. baba oldum artık anlıyorum.
    ... turkpence
  6. 6.
    gençlikte kayıp çok (!) otuzunda bulur kişi gençliğini. *
    ... karaanj
  7. 7.
    "kanınız mı kaynıyor aslanım" diyerek ünleyip hakir gördüğümüz kayıp gençlik; aynı zamanda altında son model bmw'lerle kimlik arayan kayıp gençlik...
    ... otur diyor kendileri