bugün

annesiyle oturmayı dayatan erkekler "ana kuzusudur", hazer ediniz.
Eğer erkeğe anası kadar iyi bakacaksan ve aile bütçesine katkı sağlayacaksan ayrı eve çık yoksa dayagı hakeden gelin eylemidir.
Yeni gelinler için işkence gibidir.
Zaman geçtikte zırlaya zırlaya alışıyorsun.
Dört gündür her gün kayınpederim yanımdaydı. Bu akşam da kayinvalidem kızından döndü. Neyseki iki saat oturup, yemek yiyip üste evine çıktı. Böyle yaşantıyı ne siz sorun ne ben anlatayım. Dilerim her gelin herkesten uzakta ve huzurlu oturur evinde. benim kocam ailesinden uzakta oturmak istemediği için benim yaşadığım stresi algilayamiyor yıllarca. En ufak örnek oğlumu banyoya sokuyorum kayinvalide zili çalıyor kapıda lafa tutuyor beni. Çocuk hasta olacak bunu düşünemiyorlar bile. Çocuğu uyutuyorum kayınvalide zıt aşağıdan zile basıyor. Halbuki anahtarı var ama kapıyı hep bana açtırmak istiyor. istedikleri her vakit evime gelebileceklerini sanıyorlardı eskiden bir de ve öyle yaparlardı. Oğlum okula başlayınca biraz duzeldiler.

Bir de bugün kayinvalidem geldi kızının evlendiği adamın sülalesini şikayet ediyor. Benim yaşadıklarıma yakın seyler. Nasıl oluyorlarmis anlasınlar. Ben daha beterini yaşadım ama neyse.
Boşa gitsin ya.
kayınvaldeyi idare etmek ülkeyi idare etmekten daha zordur. kocayla birlikte ortak cephe kurulursa nispeten kolaylaşır.
yani simdi soyle dusunmek lazim.biricik oglun buyuyup evleniyor.
gelin de surekli fıtlıyor.

napacan ki herkes oglu kizi iyi olsun ister sanirim yakin olmak ister iyi olmasini ister.
sen banyoda hasta olacagini dusunuyorsun sen de annesin o da anne neticede.tek tarafli dusunmemek lazim o da sana bayilmiyordur eminim. eheh.

ha ben bekarim.evlenmeyi de dusunmuyorum. annem gelinle benden once sevisir oyle durumlar var.
o yuzden .
güncel Önemli Başlıklar