bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    "bu yazıyı sana vagon vagon yazıyorum. ki küçükken en çok oyuncak tirenini severdin diye."

en ilk ne kadar çok eşyanın olduğunu hayatında ilk kez şehir dışına çıkacakken farkettin. sonra vahiy gibi indi sana ölüm düşüncesi. titredin. uyumak istediğini söyledin. uyanmaktan korktuğun için uyuyamıyordun oysa. ama gitmeliydin. çok eşyan vardı. sırt çantana sığmayanlar cabası. terk etmeliyim dedin. bütün fazlalıklarımı atmalıyım. yoksa beni dibe çekecek. şimdi elektiriksiz bir yere gidip kayıp zamanın izindeyi okumalıyım. bu yazıyı sana vagon vagon yazıyorum. ki küçükken en çok oyuncak tirenini severdin diye. sonra bindin tirene, sadece çantan vardı. kitapların. kağıt. kalem. hiçlik. biraz tahammül. bolca sukut. dervişana ayıp olmasın diye. buğday. nefes. sessizlik. sukutla aynı şey değil. bazen konuşurken de sukunet sahibidir insan.

hiç. belleğim beni zorluyor. tekrar var olmak için terkettin bütün eski kimliklerini. kutsal kitapların sırrı. inancın aortası. ya tahammül ya sefer. kendine tekrar dönmek için. vuslat için terk et dünyayı.

ki bütün güzel şiirler ölüme yazılmaz mı?
    2 ... oyuncakdunya
  2. 2.
    (bkz: yakın olmak için uzak dur benden)
    ... esperanza