bugün

Kavga etmek kadar zevkli endorfin salgılatan bir şey yoktur, bu zamana kadar 2vs1 çok kavga edip yamultmuş biri olarak tecrübe konuşuyor dinlesin.

Hatta en zevkli kavga hiçbir şey yokken birine dalmaktır.
işi sıfır zararla kapatmayı bilir.
dayak yiyeceğimi anlasam ben de kaçarım, allaha şükür ilkokuldan beri çok ezildim fakat ne dayak yedim ne de birinin arkasından konuştum hep kötü olana itiraz ettiğim için kendimle gurur duyuyorum.
doğrusunu yapan hemcinsimdir.

kavga; barbar toplumlarda kutsanır. şiddetten zevk alma ve şiddeti dişileri etkilemek için kullanmak, insandan zeka olarak daha geride olan hayvan türleri arasında yaygındır. kız için kavga eden iki erkek, dişiyle çiftleşmek isteyen iki hayvanın güç kavgasından farklı bir şey yapmıyordur.
Dayak yerim daha iyi. Kavga başa geldiyse ya dövüş ya dövül.
kavgadan kaçan erkek yoktur, aklın bittiği yerde şiddete başvurmayan ve sevdiklerini düşünen erkek vardır. konuda haklı olduğu halde, mert olmadan tartışma yaratan kişiler vardır karşısında. onun için kaçtı denilir. bundan da gocunmasına gerek yoktur. özellikle trafikte öyle magandalar var ki. direksiyon başında olmadan, yaya halinde yürürken bile kaşınan magandalar var. böyle durumlarda kavga istiyorlar. ne yapacaksın yani, ağzı kokan beş para etmez varlıklar için sevdiklerini telaşa mı sokacaksın. daha bugün başıma geldi. düz şeritte kırmızı ışıkta bekleyen arabaların tersine hareket eden bir motosikletli ters yola girmiş, yayalar geçerken girmeye çalışıyor. dur bir ya ne oluyor diye elimi kaldırdım, ters ters baktı. bende ters baksam kavga edeceğiz. hayır sinirlenirim. haklıyım. haklı olduğum halde başımı eğmek zoruma gitse de. ki bekarım da. ailem, çoluğum çocuğum yok şu an. annem babam var. ama insan yediremeyebiliyor. uyma sen onlara diye aklıma getiriyorum. o yüzden kavga istememek, kavgadan olabildiğince uzak durmak erkekliğe sığmaz değil. tam tersine mertçe tartışmayan serserilerden uzak durmak demektir. her ne kadar serde delikanlılık olsa da kendinizi engellemek fayda sağlar derim.
lisanslı sporcudur.

o gördüğünüz boksörler (biri ben, görünmeyen cinsinden) sokakta bir kavgaya karışmazlar, daha ağır ceza ve lisansın bozumu gibi karşı sonuçlarla karşılaşabilir.
eli ağırsa başı belaya girmesin diye olabilir. sonra durduk yere karakola git ifade ver falan. zor işler.
Kavgadan kaçmak, daha doğru bir deyimle kaçınmak, bir erilin ne kadar erkek olup olmadığıyla değil, hayat duruşuyla ilgilidir.

Kavga etmenin, övünülecek, takdir edilecek, güç sembolü olarak kabul edilebilecek bir tarafı yoktur.
Bu, sizin erkek olma kavramınızla ilgili bir kavram değildir, rahat olun.

Kavgadan kaçınmak, bu olumsuz ortam ve kişilerden kendini korumak hatta görmezden gelmek, saykoluğun moda olduğu şu günlerde yapılacak en akıllıca duruştur.

Öneri notu: yanınızda kadın varken lütfen kavgaya tutuşmayın, inanılmaz asap bozucu, irite edici ve tehlikelere gebe bir ortamdır, uzak durun.
benimdir. 5 kişiydik. karşı taraf abartısız 25 kişiydi. napsaydık?

edit : ayrıca gerek var mı böyle şeylere ? teke tek devri bitti. adam tek gelir döversiniz ama bir anda etrafta saklanan kankaları gelip sizi döver. böyle de orospu çocukları var.

duruma göre değişebilir. ummadığı anda karşısına çıkıp dövebilirsiniz.
Benim.

4 senelik boks geçmişim var aralıklı zamanlarla gittiğim, şu an da müsait oldukça gidiyorum.

Kimseyi bir anlık öfkeyle telef etmeye gerek yok.
infazlıdır, yada sicilini temiz tutması gerekiyordur.
Erkekliğin 10 da 9u kaçmaktır sözünü benimsemiştir.
karşıdakine zarar vermekten korkan erkektir.

elimde filan kalır. şerefsizin teki için sicilimi bozamam.
erkek mi? diye karşılık verdiğim ipnelik.
Eğer dovebileceği bir kişiyse maldır lakin dovemesse zekidir iyi akıl etmiştir zira cengiz Han ın meşhurdur bir sözü var ''ancak bir aptal kazanamayacağı bir savaşan girer''.
en mantıklısını yapan erkektir. ben kaçmadım da ne oldu? ebemi siktiler ebemi! sağ elmacık kemiğim sola göre daha göçük gibi, yapay gamze yaptılar adamlar resmen (çok küçükken, mahallenin küçük piçleri yapmıştı, demirle vurdular). burnumu yamulttular (çok yamuk değil, önceki hâlini biliyorum, asla eskisi gibi olmadı). yemek yerken çenemden çıt çıt sesler geliyor. gerçekten bugün bile merak ediyorum acaba çeneme ne oldu diye, kırıldı da geri mi kaynadı acaba diye bile düşündüm uzun süre. bunu okuyan insanlara abartı gibi gelebilir, ama ben 2.5 hafta sadece sıvı besinle beslendiğimi hatırlıyorum. çiğneyemiyordum çünkü. evdekilere çaktırmıyordum bir de, şükür ki çene çok morarmıyor göz gibi. yine olsa yine kaçmam orası ayrı, dayak yiyeceğimi bilsem de girerim. ama ne demişler, imamın dediğini yap yaptığını yapma.
Kürt erkeği değildir zira kürtler kavgadan kaçmaz tam tersine kurşuna kafa atar.

(bkz: Türk erkeği)
Ilk dayagimi 1. Sinifta 7 yasindayken yemistim. Teke tek gel dedigim cocuk 2 arkadasiyla gelince okul bahcesinde dovmuslerdi. O zaman bile kacmamisim amk.
Ya kavga istemiyordur, yada kavga etmeye değmeyeceğini düşünüyordur. Veya dayak yiyecektir apaçık net.
karşıma mike tyson çıksa yine kaçmam derim hep. tabi bir gün gerçekten mike karşıma çıksa naparım bilmiyorum.
kavgaya kolay girilmez
girilincede kaçarak çıkılmaz.
ya ayakta ,ya sedyeyle çıkılır.
Arkasında kendinden birini bırakmadığı sürece politik davranmış erkektir. Diğer türlü adam değildir.
erkekliğin %90'ını kullanmaktadır. hll spr dvm
ya kesin dayak yiyeceğini biliyordur ya da boksördür.