bugün

eğer çok damarına basılmış bir konu değilse galeyana gelmemiş erkektir. kabadayılık da çekici bir şey değil erkekler.
manevi açıdan(gurur, onur, haysiyet şeref vb) kaybetmiş ancak maddi açıdan kazançlı çıkmış erkek. hangisine daha fazla önem veriyorsa ona göre davranır erkekler. erkekliğe bok sürdürmemek için az dayak yemiş değilim.
asıl erkeklik odur. her erkek kolay kolay kaçmaz. kendini gelistirmis biridir. eğitimsiz insan kavgayla halleder işlerini. soylediklerim doğru ama yaptıklarım yanlış biliyorum.
kavga etmekten korkuyor olabilir.

zarar vermekten korkuyorum diyorsa kesin dayak yemekten korkuyordur bunu da ekleyelim.
babasının prensesidir.
Şiddete karşı olduğu için değil de, dayak yiyeceğini bildiği için kaçıyorsa akıllı adamdır vesselam.
daha önceden dayak yemiştir.
vurduruyordur.
valla iyi topuklarım, bir kere kız arkadaşımı da geride bırakmıştım, ama delikanlı çocuklardı kıza bişey yapmayacaklarına emindim..

dayak yemek istemeyen akıllı erkektir.
Kavgada bıçaklanıp ölecek ya da bıçaklayıp hapishanelerde çürüyecek olan erkeğin zıttıdır. Şiddet çözüm değildir. Küfür edince ve adamı dövüp öldürünce ne olacak? Ananın namusu kurtulacak mı? Bunun töre cinayetlerinden bir farkı yoktur. Sonra da herkes kendi hakkını kendisi savunmaya başlar. Sonra biri çıkar savcı vurur, biri çıkan özgecanlarımızı yakıp öldürür, biri çıkar takım otobüsüne silah sıkar. Nerede kaldı devlet egemenligi? Şiddet hiçbir zaman sonuç vermez.bırak sizi tahrik etsinler duymayın siz tahrik olduğunuz için böyle insanlar var.
Ödleğin tekidir. Muhtemelen kendimden zayıf (kadın, hayvan) birine şiddet uygulayıp egosunu tatmin ediyordur.
Erkekliğin 9/10'u meselesini özümsemiş erkektir.
türkiye sınırları içinde en iyisini yapan erkektir. delici biçici sikici bir aletle karşı karşıya kalınabilir. ben yine de sikerim diyorsa girsin belki zarar görmeden halledebilir. onun dışında işin cenabetlik boyutunda polisin olaya müdahalesi olabilir. özetle en iyisini yapan erkektir.
Vurduruyordur.
kendini ispatlamaya çalışan goril, şempanze, su aygırı gibi canlılardan farklı olarak insandır.
Birileri dayak yemis erkek gorup tahrik olacak diye kavga edecekse etmedigi iyi olmus erkektir.

Kavga edeceksen onurun icin edersin, emegin icin edersin falan filan.

Dayak yemis erkek cok cekicidir geyigi topluma ota boka hadise cikaran magandalar kazandirmaktan baska ise yaramaz bence.

Ote yandan kavgadan kacmak da kavga etmek de bir tercihtir, onu da kabul etmek lazim. Tercihlerimizin sonunda da bir takim bedeller oderiz ki bu herkes icin gecerlidir. Onemli olan bedel oderken ne kadar mutlu oldugumuzdur.

Mesela korkak, hafif, belki ibne damgasi yemek bir bedel oldugu gibi, karakola dusmek, okuldan atilmak, belki iceri girmek, belki de olmek de bedeldir.

Bunlar erkeklerin imtihanlaridir. Birinden birine illa tabi tutulursun. Hicbir kavganin ortasinda bulmasan kendini(kacma kismi ayri) seni kimse sallamaz.

En guzeli konusulacak bir sey varsa dik durmaktir, kavga edilecek bir sey varsa da kavga etmektir. Cunku bazen bazi insanlar dayak yemek ister. Bu bir yaradilis meselesidir.

Hee her seyin de bir sekli semali vardir. En bastan dedigimi sonda soyleyeyim ki buralari okuyup bunlari kafasina takacak genc arkadasimiz varsa iyi bilsin... Ya serefiniz icin, ya emeginiz icin kavga edin.

insanlar icin bunlarla ugrasmaya degmez.

Bir yastan sonra da etmeyin zaten. Cumle alemi de dovecek olsaniz sonucta bu magandaliktir. Aslolan bir bakis, bir tavir, bir hareketle kendini kabul ettirmesidir bir insanin. Hele ki bir erkegin.
Soğan erkeklerinin atarlandığı, asıp kestikleri mevzu. Eyvallah adam kavgada belli olur ama her işin belli silsilesi vardır. Öyle 10 kişinin önüne göğsünü kabartarak çıkarsan patates çuvalı gibi yere serer, kestaneyi çizerler.

Adanalı eski kabadayının gerçek olan bir hikayesi vardır, yaşlanıp bu işleri bıraktıktan sonra bir gün kahvede otururken yeni bitirimlerden 3 kişi gelir masasına, sen kalk bu masada biz oturucaz derler. Eski kurt kalkar yan masaya geçer, yeni yetmeler posta koyacak ya!!. Dayı seni burda istemiyoruz bundan sonra bu kahveye girmeyeceksin diye uyarırlar. Adanalı abimiz arkasına bile bakmadan kalkar gider. Ertesi gün üç yeni yetmeyi ayrı ayrı yerlerde ölü bulurlar.

O yüzden önce kendi götünüzü düşünün, çok güçlüyüm indiririm diyorsanız cezaevlerini düşünün. Gerçekten yerlerde bile sıkış tepiş yatıyorlar, yazın dışarıdan koğuşa giremezsiniz, götündeki boklu donu yıkamayan müebbet mahkumlar var. Ranzalara geçmeniz nereden baksan 6 ay. Belki kışın rüzgar fazla estiği için cam kenarına verebilirler ama soğuktan uyuyamazsın. Ayrıca sizin gibi önceden delikanlılıktan bahsedenler oralarda karı gibi hizmet ediyorlar. Kapı girişinde de güzel yazılar var.

"2 dakikalık delikanlılık bir ömür hapis yatırır"

seçim sizin.
Karşı tarafın çoğunlukla keko, apaçi veya çingene olduğunu erken fark eden insandır.
Karşı tarafın daha çok keko, apaçi veya koyu renkli veletlerden oluştuğunu önceden fark eden insandır.
Kavgaya girenden daha cesur bir erkektir. Yıllarca alay konusu olmayı göze almıştır.
(kaçamadı) 5 kişi talan etmişti beni lan güzel de dövdüler hayatımda ilk dayağı o zaman yemiştim tektim karşı taraftan biri bıçak çekmişti nedense kaçmadım (mal gibi) oracıkta temize çektiler beni ayılıp ayağa kalktığımda niye buraya geldim diye soruyordum kendime sonra sonra dayak yediğimi anımsadım bıçağın kabzasıyla enseme vurup yıkmışlardı suratıma aldığım tekmeden sonra 5 bira kafası olmuştu.
"erkekliğin onda dokuzu kaçmaktır"

sözüne güvenmiş olabilir.
ya kesin dayak yiyeceğini biliyordur ya da boksördür.
erkekliğin %90'ını kullanmaktadır. hll spr dvm
Arkasında kendinden birini bırakmadığı sürece politik davranmış erkektir. Diğer türlü adam değildir.
güncel Önemli Başlıklar