bugün

günümüzde yoğun koşuşturma ve sitres ortamından bunalan;dokunsan patlayacak duruma gelen insanlarımızın kavga için gördükleri nedenlerdir.
(bkz: kız)
(bkz: takım)
(bkz: siyasi görüş)
bir çoğu saçmalıkta sınır tanımaz.
(bkz: anket açmak)
(bkz: kırıcı sözler/küfürler)
(bkz: yanlış anlaşılma)
kisiyi, sozlukte kavgali olarak ilan edebilecek fiiler.

- forum/chat tarzi diyaloga girmek. *
- digerleri konusurken trolluk yapip laf kesmek.
- yerlere cop atmak.
- sigara ve icki icmek.
- gurultu yapmak.
- hacca gitmek,
- oruc tutmak,
- zekat vermek.
* **
bazen bir bakış bazen bir kelime bazense bir temas.
(bkz: eşek şakası)
bazen sadece özlemektir. özlersin, o kadar özlersin ki içine sığmaz ilk kime çarpıyorsa özlemin, o an başlar kavga. durmaksızın şikayet edersin, durmaksızın saçmalar, kızar, bağırır, sebepsiz yere kendini savunursun ortada 'kavga' yokken, sen başlattığını sanırsın sadece...
-bana mı baktın?
gibi nedendir. * *
çoğu sonradan pişman olacağımız şeylerdir özellikle de kavga ettiğimiz kişi en yakın arkadaşımızsa.
Mezunlar yemeğine karısıyla giden adam, Yan masadaki, sarhoş; elindeki kadehi çevirip duran kadına bakakalmış. Karısı sormuş - " Onu tanıyor musun ? "
-" Evet," demiş adam, 'Eski flörtüm. Duydum ki yıllar önce ayrıldığımızda içmeye başlamış, o zamandan beri kendisini ayık gören yokmuş"
" Hadi canım ! " demiş karısı, "amma uzun kutlamış ! "

Ve kavga böyle başlamış...
Bu diyeceğin neden arkadaşımın başına geldi . Neden ne mi ? Buyurun bu ; Çarpışan arabaya biniyor arkadaşım . Bindikten sonra çocuğun teki yaklaşıp ' Bana neden çarptın ?' diye kavga ediyorlar . Ağlıyim mi , güliyim mi diye şaşırdım .
algı/algılanma/algılana-mama.
adamın dövüşeceği varsa çatar dövüşkendir.
çok boktan sebeplerdir genellikle.
Anaya bacıya küfür.
3. sahislardir.
güncel Önemli Başlıklar