bugün

oyle bos islerle ugrasmaya ne gerek var efendim , ne matematigi , ne bilimi ve ne zihini? ulke bunlarla kalkinmaz mi , zihinler boyle gelismez ki..***
kavge eden iki öğrenciye bir matematik hocasının vereceği cevap.
durduk yere kavga çıkaran, böylece kendini delikanlı zannedne kişilerin beyinlerini geliştirmeleri için verilecek tavsiye. en azından hem kendine hem diğer insanlara faydalı olabilir.
(bkz: savaşma seviş)

gibi..
kavga eden kişilere söylediğinizde , büyük ihtimall dayak yiyeceğiniz cümle.. Her doğru her yerde söylenmez görüşünden yola çıkarak söylememeliyizdir , içimizde kalsındır. allah muhafaza *
+ seni 2 defa s...m bak.
- benim hakkımda ne düşünüyosan sana 3 katı girsin.
+ gelirsem oraya 5 parmağı sokarım bir tarafına
- gel de sok ben 5 parmağı ayakları dahil 20 tane sokarım *
kavga eden bünyeler tarafından vücudunuzun üst kısmına denk gelen bıçak yaraları bölü bacaklarınızdaki bıçak yaraları kadar daha bıçaklanmanızı gerektirebilecek önerme... *
matematik degil de bilimle ugrasin dense daha mantikli olabilecek onerme. zira, belki o zaman kavga etmeyi seven ogretim uyelerimizden birkaci kendine ceki duzen verir.
eskiden matematik mi varmış? denilesi cümle.
kavga edenleri bu cümleyi edene karsı birlşip müttefik olmaya itecek birleştirici cümle.
(bkz: ukala)
(bkz: her boka maydonoz olmak)(çok afedersiniz)
-gel lan buraya çarpanlarına ayırıcam seni.
+tutmayın 2ye böliyim şunu.
gayet matematiği kullanarak da kavga edilebilir "şimdi sana 2 çarparım, parçalara bölerim, ağzını topla, seni mekandan çıkartmayayım" diyebilir mesela bir güvenlik görevlisi.
Gelişmiş ülkeler de söylenen sözdür. *