bugün

bileğine güveniyordur.
bunun iki sebebi vardır. Ya güçlüdür veya kavga etmekten anlıyordur (yiğittir) .Ya da arkası vardır.
Biz çok çabuk 5 kisi oluruz diyenleri göt eden erkektir.
iyi bir dayak yememiştir henüz.
Kendisine güvenen, arkası sağlam, bileğine güvenen, kötü yaşam koşullarında büyümüş, iyi bir dayak yememiş insan tipidir.
Tek sebebi vardır. O da daha önce kavga etmiş ya da içinde bulunmuş olmasıdır. Sonunda ölüm olmadığını bilen erkektir.
Gerçek erkektir. Gururunu çiğnetmez. Dayak yiyeceğini biliyorsa bile yine de kavga eder ki genelde dayak yemez.
kaynarcalıdır.
değerlidir.
Kaybedecek birşeyi yoktur, arkası sağlamdır, semtin sağlam abileri tarafından seviliyordur.
ergendir. ailesini ve onu sevenleri düşünmez. öyle basit ölümler yaşanıyor ki ne yazık ki çoğu kişi bunun farkında değildir. anlık bir gurur, hata ömür boyu size veya eziyet edebilir.
hayko cepkin.
kötü yaşam koşullarında büyümüş insandır.
Namus dışında bir şey içinse aptallıktır. Kendisini sevenler için bile dikkat eder insan kendisine. Ölmek zor değil zira.
Bundy nin kirik kalbi degildir.

Eskiden hic sikinti degildi. Boks gecmisim de var. Boyle tatli duruyorum da koyarsam indiririm. Fakat ne koyarim ne koydururum kendime * cunku her hangi bir kayipta arkamda birakacagim cok sey var. En kotusu benim ismim bir soyisimim var. Buna sahip olmam gerektigi gibi davranmam lazim. Bir sokak serserisini dovmek bana bir sey katmaz. Aksine benden cok sey goturur. Bu yuzden kavga dendiginde bir adum geri cikabilecek olgunluga erisebildim. Zaten kavga savas vs bunlar ilkel seyler. Artik savaslar ekonomik kulturel ve fikir planinda. Bu yuzden iyi yumruk atmam beni guclu kilmayacak. Keske beni bu guclu yaosa cok vasit sokaga cikar herkesi doverim fakat mesele bu degil insan zekasiyla eylemleriyle ortaya koydugu basarilarla guclu oluyor. Bu sokak serserilerini doverek olmuyor.

Kavga etmekle de delikanlilik olmuyor. Serserilik olmuyor. Delikanli denen adam cocuguna ailesine guzel bir isim birakan fikir asilayan dusunce dunyasini zenginlestiren deger veren seven insandir. Vurup kirip kolaya kacan insan degildir. Bu yuzden insanlarin su agir abilik triplerinden kabadayilik hikayelerinden ve kurtlar vadisi jargonundan da siyrulmasi lazim.

Mafya tripleri de cok sacma. Bircok mafya olarak tabir edilen insan taniyorum onlar bile sizin benim gibi tipler yani onlar bile kabadayilik sevdasindan gevmis ticaretine bakiyor. Fakat hala genc insanlar siddeti cekici buluyor. Guc gosterisi zannediyorlar. Emin olun en kolayi kavga etmek. Fakat dogru olani bu degil.
Kavga etmekten korkmayan ama dayak yiyeceği kesin ise önlem alan erkektir. Ne yani göz göre göre dayak mı yiyelim. Ya kaçarım yada dayağı yememek için şartları kendi lehime çevirmeye bakarım. Mesela etrafta taş sopa gibi elimi güçlendirecek cisimler arar gözlerim.
Yil olmus 2015 hala kavga ne aq amk barzolari bi de bunu marifetmis gibi soyluyonuz ya.
Bir amaç uğrunaysa anlaşılabilir. Ama uyduruk kıytırık yok bana mı baktın, niye yere bastın, kaşın mı oynadı ulan senin diyerek kavga edeceksen bu dünyaya sap gelip saman olarak değil bildiğin kütük olarak gideceğinin kanıtıdır.
işlerinizi bir kurşundan delici ve bir yumruktan sert olan, bir çift sözle bitirmelisiniz.
Gecen basima gelen durum.

Sahilde kopek muhabbetine mahallenin yasli amcalari ile aramizda tartisma cikti. 50 yaslarinda olan amca artik yemekte ne yediyse arpasi fazla gelmis, beni iterek kopegime tekme atti. Daha ayagi yere inmeden kafayi yedi burnuna. Sonra cevresinde ki adamlar uzerime cullandi, tabi kalkip kuma kostum. Kavga ettigimi goren arkadaslar kosup geldiler. Ayrildik falan.

Tamam ilk vurana vururum da, 10 vs 1 de kacmak (kendini korumak maksatli) normaldir.

Simdi birisi cikip; 50 yasinda adama vurulur mu terbiyesiz diyecek kesin.

O degil de, oyle bir pozisyonda 30 yasinda ki genc birisine kafa tutarsan anani bile sikerler.
eğer uğrunda savaşmaya değecekse korkmaması gereken erkektir.
kaşınanları kaşıyacak erkektir.
ben korkmasam da çekiniyorum. birkaç yıldır capoeiraya gitmeme rağmen.