bugün

korkan ve korktuğunu belli etmek istemeyen insandır. kavga ederken sesi, eli ve ayakları titreyen, gözleri dolan insanlar korkak ve sinirleri zayıf insanlardır.
sinirinden ağlamamak için kendini zor tutuyor olabilir.
değeri asla anlaşılamayacak olan kişidir.
Kavga etmek istemiyordur . Sinirden ağlamaklı olabilir.
(bkz: kişi kendinden bilir işi)
karşı tarafın ne tepki vereceğini bilememekten de olabilir hayır karşı taraf alttan alırsa ses tok çıkar ama alttan almazsa kuyruğu dik tutayım modunda bir sestir.
ne yazıktır ki, benim bu insan. ek olarak gözlerim de dolar ama sinirimi karşımdakinden değil, kendimden çıkarırım.

(bkz: mazoşizm)
genellikle yaşlılarda olan, sesle beraber adem elmasıı ileri gidip gelen insandır. Her daim tırsmışımdır.
gerizekalı insandır.

kavga için bile özgüveni yoktur.
benim gibi sinirlenince sesi titreyen biri olabilir.
(bkz: sinirden ağlamak üzere olmak)
soğuk kanlı insan değildir .
sıcacıktır böyle, ayy canım yaaa .. gibidir yani. kıpır kıpırdır. kavga değil de insanların birbirini sevip saymasını istiyordur .. böyle bişeyler işte.
sizi parçalamamak için kendini zor tutuyor olabilir.
ses titredimi karizma gitmiştir. yumruğunu atması an meselesidir. yeah.
sinir hastası olabilir, gözü dönme ihtimali çok yüksek hiç anlamazsınız bu adamın içinden nasıl böyle bir canavar çıktı diye.
buyuk ihtimalle kavga konusunda tecrubesi olmayan, kavga etmeyi en son care olarak dusunen insandir.
kavgada büyük ihtimalle haklı olan kişidir. merttir delikanlıdır.
kavga etmeyi istemeyen insandır. gözünü karartıp bir yumruk atabilir ama devamını getirmek istemez. vicdanlıdır attığı tek bir yumruk için bile üzülebilir.
benimdir. sesim titrer, üstüne üstlük kekelerim ve dalga konusu olmaktan korktuğum için direk tekme tokat dalmayı tercih ederim.
o benim . Ses tellerim titrer ve gözlerim dolmaya başlar . ha bir çocuk 'Senden bir sikim olmaz , ağlıyor daha tartışırken .' dedi ve ağzını burnunu eline verdim o ayrı mesele . Kısaca sesi titreyen insandan biraz olsun korkun , sinirlidir , gergindir , adrenalin hormonu tavandadır yani bir sakatlık çıkarmaya çok müsaittir . Ama candır o can .
Maddi veya manevi Canı yanmıştır.
eziktir.
bunun bir de (bkz: kavga ederken bacakları titreyen insan) modeli vardır, görülmeye değerdir.
öfke kontrolü olmayan insandır.

kavga etmekten korkuyor, konuşarak halletmek istiyor yorumlarının aksine kavga olduğu andan itibaren kontrolü kaybedip karşısındakini nefessiz bırakana kadar dövebilir. dayak da yiyebilir tabi, orası önemli değil.

mesela kendimden örnek vereyim;

kavga edeceğimi hissettiğim an titremeye başlarım. korku ya da endişeden değil tabi. bunun sebebi vücudun çok fazla adrenalin salgılaması ve beynin bu derece fazla adrenaline hükmedemeyip vücut fonksiyonlarını sağlıklı bir şekilde kontrol edememesidir.

dayağı attıktan sonra da oturur ağlarım. başka türlü biriken adrenalini atmak mümkün olmuyor bende.

o yüzden mümkün olduğunca konuşarak ya da atarı vurup karşı tarafı sindirerek halletmeye çalışıyorum böyle mevzuları. çünkü en son kavgamda 19 yaşında bir elemana saldırıp kafasını kaldırımda ezince kendimden ve sinirimden cidden korktum.

burada "ben çok güçlüyüm hepinizi döverim" gibi barzo bir mesaj vermeye çalışmıyorum. o çocuk ölseydi bugün hapiste aynı dayağı yiyor olabilirdim. bunun sebebi ise otokontrolümü sağlayamamak olurdu.

diyeceğim şudur ki bazen kavga kaçınılmaz olsa da siz siz olun kavgayı en son seçenek olarak görün.
(bkz: trajikomedi)
Sinirlidir, öfke doludur ve her an patlayabilir.
Birazdan ağlayacak bir eşcinseldir.kavga onun neyinedir.