1. 1.
  "aman ne araya karışacağım,arada kaynayacağım,milleti ayırmaya çalışacağım?karşılarına geçip izlemek daha eğlenceli,dur bir çekirdek alayım,işte o zaman tadından yenmez bu seyir" mantığındaki meraklı kişilerin yaptığı eylemdir.
  1 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  bir elinde ayran bir elinde ekmek arası kokoreç veya başka bir yemek çesidi olupta az ilerde olan kavgayı arkadasıyla beraber resmi boks macı izler gibi izleyen insanın aldıgı pozisyondur.
  1 ... akrep
 3. 3.
  -bunların bide kavgayı cep telefonuna kaydedip arkadaşlara gösterir eğleniriz diyen versiyonları da vardır. arda birkaç tekmede de bunlara atılmalıdır.
  1 ... aquantass
 4. 4.
  türklerin milli bug larından bir tanesidir bu davranış. yurtdışında kendi vatandaşlarınız bu şekilde ayırt edebilirsiniz rahatlıkla.
  ... kont taruan
 5. 5.
  aslında zevkli bir durumdur. gerçi çok ciddi bir neden olmadıkça kavga etmek gereksizdir ama bunu öğrenmemiş olan zihniyetlerin birbirlerini yumrumlamasını izlemek o an için ayrılın arkadaşlar hiç size yakışıyor mu demekten hem daha kolaydır hem de daha mantıklı. en azından benim için.
  1 ... puldüşü
 6. 6.
  bedavaya spor müsabakası izlemek gibidir.

  en çok zevki siz alır ve hiç para ödemeyen de siz olursunuz.
  -1 ... iceri terligi
 7. 7.
  Bir ara okulun stad büyüklüğündeki avlusunda her gün o kadar fazla kavga edilmekteydi ki şu diyalogların yaşanmasına bile sebep oldu;

  -ee dışarı çıkalım döner filan yiyelim..
  -yok ya hemen kantinden alıverelim bence
  -kantinden ha?lezzetsiz be onun döneri..
  -olsun ya kavga olur bişey olur kaçırmayalım şimdi

  az süre geçer.ellerde döner ayran etraf yavaş yavaş yürünmekte ve aynı anda avlu taranmaktadır..

  -dur bakim endistüri meslekten gelmiş bunlar kesin kavga var
  -aha bak geliolar toplu halde gördünmü?
  -evet hadi hadi gidelim..
  -ahaha süper ya millet kavga var gelin..
  -olum eleman zincirle gelmiş o ne ya?

  burda değinelmesi gereken nokta (.) onların zinclerle birbirlerine vurması kadar manyakça bi davranışı bizimde tıkınıp aynı anda 1.sınıf aksiyon filmi izler gibi izleme manyaklığında bulunmamız.sonra hocalar gelir eğer şanslıysak(!) hocalarda vurur bi iki tane.e bizde o sırada zevkten halay çekiyor oluruz.

  edit:bu izleyicilerin yarısından fazlası kız ve kızlar erkeklerden daha çok seviyor kavga izlemeyi.bizi bu hale getiren mi?,sistemin gözü kör olsun..*
  1 ... kuresel ashirma
 8. 8.
  üzülerek söylemek lazımki milletimizin yapmaktan hoşlandığı şey, yetmez gibi birde gaz verirler.
  ... only you
 9. 9.
  değişik, pasif vahşet.
  ... abra kadavra
 10. 10.
  ilgiçtir, tabii bu demek değildir ki ayırmamız gerekiyor kavgayı. en iyisi çekip gitmektir, polisi aramaktır. ayırmaya kalkarsak, bıçak falan yiyebiliriz. kız kavgası varsa, oturur seyrederim ama heralde. *
  ... dekadans