bugün

birbirlerinin canını yakmalarını ve çevrenin huzurunu bozmalarını engellemek amacıyla kavga edenleri ayırmak.
bir çok sefer arada kalmanıza sebep olacak eylem. yani ayırayım derken sopa yiyebilirsiniz.

(bkz: arada kaynamak)
(bkz: niyazi olmak)
sizin de nasibini alacağınız durumdur, arada kaynamaya dikkat edin.
kız kavgasıysa asla ayırılmamalı.
(bkz: barney stinson)
(bkz: kavga edenleri ayırıyım derken kavgaya dahil olmak)
tse'ye göre kamu yararı sağlaması için elde-ağızda sigarayla yapılmalıdır.
=arada bir yumruk nasibini almak.
Son derece sinir bozucu bir eylemdir. Ayırayım derken yumruk yersin falan.
iranlı geleneği.
Herzaman yapılması gereken bir durum korkmadan aynı şeylerin kendi başına gelebilecek olmasınıda düşünmeli insan...
Eskiden rahatlıkla yapılan bir insanlık eylemıydı. Lakin şimdi çok dikkat etmek gerek. Hemde çok!
arada yumruk yiyip kavgaya dahil olmanıza neden olabilir.

-arkadaşlar yapmayın
-arkadaşlar lütfen!!
-hayat çok güzel,
+bam güm, şlak!!!
-sizin amınıza koyim ben, küttt!!
En son ayırdığımda kızların gözbebeği olmuştum. Kahraman hissi yaşatır ama bıçak silah varsa hiç bulaşmayın.
Bizim ülkemizde genelde kavgayı ayırmaya gideni öldürüyorlar. Kimse gitmese adamlar kavga edecek doya doya. Belki en fazla karın boşluğundan falan bıçaklayacak. Ama biri gidip "yapmayın " derse o illaki öldürülüyor. Bu , bu tür gerçeklerin " ne hakla karışırsın" deme şekli.
asıl kavga o zaman başlar. ayıranı döveriz.
arkadan asılın.araya girerseniz dayağın büyüğünü siz yersiniz.vakti zamanında kavga ayırırken elimden bıçaklanmışlığım vardır.
genelde gördüğüm ayırmaya çalışanın da bi iki aparkat tadına baktığıdır.
Sizin de dayaktan nasibinizi almanıza sebep olan eylem. Çocuklar bir gün aranızdan birini döversem araya girmeyin, karambole gitmeyin.
Bu devirde g*t isteyen eylemdir.
izlemek bile çok tehlikeli. Bundan 6-7 sene önce çalıştığım mağaza önünde bir kavga vardı. Bende hafifçe yürüdüm olay yerine doğru. iş yerindeki Kızlara şekil yapacağız ya.
+ beyler sakin sakin...
Bu esnada keko lavuğun biri yan taraftan gelip omzumu ittirdi.
+ Sana ne oluyor lan?
Hemen u dönüşü yapıp mağazaya geri geldim bende. Kızlar gülmüştü.
Sonra sağlam bir kavga oldu, polis falan geldi.
Eğer adamın elinde bıçak falan olsa belki saplayacaktı bana. Zaten yan taraftan hızlıca geldi. Belki de yumrukta atabilirdi.

Bu yüzden kavga olunca izlemeyin bile, hemen uzaklaşın olay yerinden.