bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  birbirlerine ilkokul bebeleri gibi artizlik yapan, yumruklarını sıkıp birbirlerinin üstüne yürüyen milletvekillerini ayırmayıp çekirdek çıtlatarak olayı izlesek ne olur acaba.

  +sözünü geri al lan!
  -sözüm geri! sende geri al ama!

  (bkz: artiz ne arar la mecliste)
  ... atelyekumpas
 2. 2.
  + sen şöyle gel bakiim,
  - gelsem noolcak, geliyorum işte,
  bütün bunlar, iki reşit ve cezai ehliyeti olan halkını temsil kaabiliyetine sahip iki yetişkin insanın tercihi. size ne oluyor da ayırıyorsunuz demi, bence ikisine de saygısızlık bu.
  ... yazgan
 3. 3.
  dokunulmazlıkları olduğundan doğru olan harekettir. iki milletvekilini kavga ederken görürseniz sakın araya girmeyin olan size olur, bir araba dayak yersiniz yarın onlar barışıp kolkola yasa oylamaya giderler senin hakkında soruşturma başlatılır aman diyeyim.
  ... silkworm
 4. 4.
  kavga eden vekilleri ayırmazlar ise dünyaya rezil oluruz. dikkat edin en zayıf çelimsiz bir vekil bile güçlü kuvvetli bir vekile racon kesiyor. bunun sebebi erkeklik yapıyor, adama saldırgan hareketler bağırmalar falan kendisi biliyor ki hakaret ettiği adamın saldıracak hali yok. çünkü bu duruma izin vermiyorlar anında ayırıyorlar. bu vekili yaptığı sahte kabadayılık. diğer kişi bıraksalar bir dakika sürmez o kişiyi nakavt eder. (bkz: sahte kabadayı)
  1 ... dedektif