bugün

gençlerin üzerine havale edilmiş vazifedir. açarken kapağını pıt pıt tahtaya vurursanız kolay açılır. burada maksat vakumun bozulmasıdır. bir sert sivri cisimle (bıçak gibi) kapak kenarlarından oynatılıp esnetilebilir. duyacağınız "pısss" sesinden sonra kavanozu kolayca açabilirsiniz.
yapması zor olmayan ancak ıslak elle yapılmaya kalkışıldığında genelde ellerin kayması nedeniyle kapağın çevrilmesinin zorlaşması sonucunda yapması zormuş gibi düşünülen bir eylem. mutfakta yemek yaparken kavanozu açamayan bir kadının sizi çağırması ve kavanoz kapağı açarken püf noktanın ıslak elle tutmamak olduğunu bilip de ona çaktırmadan bu işlemi kavanozun ağzını bir bez ile kuruladıktan sonra yapmanız (ki ona çaktırmadan kısmı çok önemli) erkek olarak karizmanıza karizma katacaktır. örnek olayda tarafların cinsiyetini değiştirirsek erkek olan dişi şahsın kavanozu açtığını gördüğünde demoralize olup olayı gururuna yediremeyebilir ve ıslak eliyle kavanozu açmaya çabalarsa istenmedik durumlar ortaya çıkabilir.
yapamadığım şey. kavanozu geç amk, şişe kapağını bile açamıyorum ben.
Tepeden sağlamca vurun avuc icinizle rahat açlr.
çeşitli yollar denenip başarısız olma durumumda
babaaaaaa şunu bi açççç.
Evdeki başlıca görevlerimdendir. Diğerleri için;

-Yüksek dolaplardan tencere/tabak indirmek.
-perde asmak.
-kendi odamı derli toplu tutmak.
-yıkanacaklarımı sepete asmak.
Her yiğidin harcı olmayıp doğuştan gelen bir yetenektir.

(bkz: yersen)
kapağı bıçakla hafif aralayıp, havasını çıkarttıktan sonra kolayca gerçekleştirilebilecek eylem.
Bir bu bir de perde asmak yurdum kızını tavlamanın ve ya yürümenin en kolay yolu.