bugün

az önce çirkin ve uyuz bir karakterin deniz'in arkası dönükken soyunup "dön de gör" dediği dizi. vay arkadaş. barney stinson'a selam ettiler sanırım. ama kız çok tipsiz.
sayesinde mavigöz lafından nefret ettiğim dizidir.
------------dizi finali sıpoylır--
orgy eşliğinde bitirecek. tüm karakterler olacak o sahnede. osman amcayla ayşe teyze bile sikişecek düşünün. herkes birbirine çakacak agaaa. son saniyede efe kameraya attırıp ortalığı beyazlatacak. son şakayla dizi bitecek.
--dizi finali sıpoylır--------------
Kimin kiminle çıktığı belli olmayan dizi.
kabak tadı verdiler artık. (bkz: kabak yelleri)
an itibariyle izlemek zorunda bırakıldığım dizidir. ama yok böyle saçma sapan salak bir dizi. başlayalı bir saat oldu tek konu, tek muhabbet kız erkek ilişkileri. başka hiç mi birşey yok bu insanların hayatlarında. hiç mi derdiniz yoklan sizin karı kız muhabbetinden başka. kızlar da aynısı. sürekli erkek derdindeler. hiç normal bir muhabbet yok. sen şunla naptın, o bunla ne yaptı. arkada da bayık mı bayık bi ses ama sürekli. sanki dizi değil de pinhani videolarını ardarda koyup izlemek gibi. ne gereksiz, lüzümsuz, yarasız bir dizidir arkadaş.
efe karakteriyle asli karakterinin bulusmasini dort gozle bekledigim dizidir.
haftalardir ha bulustular ha bulusacaklar diye bekleye bekleye omrumuz eksildi.
dunku bolum yine kritik bir yerde sonlandi. yeni bolum fragmanlarini sabirsizlikla bekliyoruz.
artık emin oldukki efe hafızasını kaybetmiş. güven'e bunu anlatırken ağlayacak gibi bir ses tonu vardı ama ağlamadı. ama reklamdan önceki sahnede bu duruma aslında ne kadar üzüldüğünü görmüş olduk.
ağlaması yürek burktu gerçekten.
Şirin suratlı Güven'in 2 bölümde hain kötü adama dönüştüğü dizidir.
Adamın abisi ile aynı evde oturuyorsun,O öldükten sonra ailesi ne hale gelmiş biliyorsun,bir tutturmuşsun mavi göz..
Dizi artık iyice baydı,bu da ayrı....
(bkz: sakın geç kalma erken gel)
(bkz: yılan hikayesi)
iyice ömür törpüsü olmuş olan dizidir , o efe denen karakteri diğerleriyle karşılaştırmamak için kasım kasım kasılan senaristler dizinin içine etmişlerdir .
dizi resmen tekrara düşmüştür artık.

bir türlü efe ile aslı karşılaşamaz hep bir aksilik çıkar.
mine hep duyguyla kapışır; üste çıkar.
aslıyla güven kavga eder sonra barışırlar.
deniz hep bir şekilde aldığı işleri başarır.
falan falan.

daha kaç bölüm böyle sürdürecekler bilemiyorum.
senaristinin kesinlikle bir amatör olduğunu düşünüdüğüm dizi. 12 yaşında bir çocuk yazıyor sanki bu diziyi. Bir yaz dizisi olarak başladı, baktı ki tuttu devam ettirelim dendi. Her altın yumurtlayan tavuğun kesilmemesi gerçeği gibi bir şeydi bu. Yalnız bu dizi gerçekten sıçtı, batırdı. ucuzlaşmaya başladı. Şimdi senaristin mantığını çözmeye çalışalım:

"Şimdi beyler, bu gençler istanbul'da yaşıyor. işlerini de batırdık. biri zaten yeni yetme doktor. orada burada geziniyor sürekli olarak ama 1.likle bitirdi falan. Gelelim istanbul'a. bu çocuklar yaşayacak. Hemen şu gençlerden birine yurtdışından tanıdık bulun, evini versin, bu çocuklar açıkta kalmasınlar. bu efe denen çocuğu diziye soktuk; ama şöyle yapalım. ne etsek lan bunu? bir tesadüf olması gerekiyor. burada buluşsunlar. sevgilisi keşfetsin. birbirlerini bir türlü göremesinler vs. vs. aslı denen kız şimdi tus sınavına girer orayı da kazanır 2 aylık tus'a çalışmayla. tamam iyi böyle. çekiyoruz. devam..."

Vay anasını. her şey hiçbir mantık aranmadan direk oluşturulup insanların önüne sunuluyor. Dizi artık ucuzlaştıkça, ucuzlaşıyor. hele şu efe'li sapır saçma sahneler insana "of baydınız yaaa" dedirtiyor, hatta çoğu kez kanalı geçmenize neden oluyor. olayların işleyişi resmen şöyle: "bu böyle olsun, o ordan çıksın, bu buradan çıksın, kavga etsinler şimdi, sonra barışsınlar, zorda kaldık nasıl çıkacağız... tıkandı filan ama olsun; hemen yeni birini alın, diziye monte edin, tıkanmayı çözsün, konuyu dağıtsın, sonra bir şekilde bağlarız. o öyle olur, bu böyle olur"

bildiğin ısmarlama dizi yahu bu. olay örgüsü 10 yaşındaki bir çocuğun yapacağı düzeyde. Hele o aslı'ya şu sarp apak'ın evlenme teklifi edeceği an, sahneler kurmuş deniz kenarına falan filan. sonra sinirleniyor, yakıyor vs. polis molis hiçbir şey gelmiyor. dahası elin cıbırı lan bunlar! parayı nerden buluyorlar?!

bitirin bu diziyi artık. Kusacağım artık şunun ekranlarda olması bile insanlara eziyet. aşk-ı memnu gibi kalitede tavan yapmış bir dizi, işi tadında bırakıp, altın yumurtlayan tavuğu keserken, sizin bu kıytırık dizinizi bitirmeme sevdanız ne zamana dek sürecek acaba? endişe ile bekliyorum.

yanlış anlaşılmasın. diziyi aşırı izlediğim filan yok. yazın başlamışken izlemeye çalışıyordum, derken en azından bir fikrim oluştu kim kimdir, ne nedir. Yalnız şu son 2 bölümü boşluktan izlemek için kasıyorum olmuyor yahu. Bayağılık burnuma burnuma tütüyor. KAnalı değiştiriyorum. sonra bir şey bulamıyorum, geri dönüyorum. sonra yine zap. bu şekilde yani...
msn le çekilen ilk Türk dizisidir...

bi siktir git çay koy
evet dakikalar geçiyor, fakat bsg'lik fantastik olaylar durmak bilmiyor. şu anda da bir sürü kurdela istanbul'un çevresinde dolandırılmış. Evlenme teklifi etmenin bir başka fantastik tarzı. bi siktirin gidin ya! bu ne aq?! gerçi hata bende ortaokul çocuğu gibi oturdum izliyorum. boşluk işte, insana neler yaptırıyor.
geçen senelerde bu dizide aslı'ya bekaret testi yaptıran yurt müdürü vardı yanlış hatırlamıyorsam. fragmanlardan gördüğüm kadarıyla aslıyla sarp apak aynı evde yaşıyor şimdi. dizinin geldiği noktayı buradan bile anlayabilirsiniz.
ne yaptığını bilmeyen senaristlerin(!) yazdığı dizidir.
dizi boka sarmak deyimine yeni bir anlayış getirmiştir. daha çok bokta yüzme eğilimindedir.
salak tadı vermiş dizidir. dizinin namus ve iyilik abidesi aslısının dizide fingirdemediği bir şahsiyet kalmamıştır. efe de geri döndüğüne göre dizinin ilerleyen bölümlerinde efe,deniz ve güven üçlüsünü pişti oynarken,namus abidesi heykeli dikilesi kızımız aslıyı da onlara çay servisi yaparken görmek mümkündür.senaristleri de*zaten yabancı bir diziden alıntı olan diziye,"şeytan marka giyer " filminden arak yapacak kadar saçmalamışlardır.*
(bkz: kabak tadı vermek)
bu dizi için versiyonu;
(bkz: salak tadı vermek)
(bkz: ama yeter)
artık ota boka sarmaya başlamış ve "kabak" tadı vermeye başlamış dizidir.

(bkz: eski halinden yeller esmek)
Hayır aslında en tuhaf gelen ise;bunlar 7 kişi aynı evde kalıyorlar.içleirnde sadece Metin Abileri'nin düzenli bir maaşı var,o da polis memuru.Aslı desen öğrenci,ha bir de bakıcılık durumu var,Deniz iş kovalıyor.istanbul'da üç oda bir salon evler 1000TLyi aşmışken içinde nar ağaçları olan(bu akşam tespit ettim) kocaman bahçeli bir konakta oturuyorlar,kira nasıl halloluyor anlamadım,sonra kızlarda manikür,fön...Efendim kimse bir giydiğini bir daha giymiyor.Sonra süpriz desen ooo Boğaz'da havai fişekler,yok efendim Boğaz kenarına sahne kurmalar,sonra son bölüm itibarı ile tüm sahil şeridini kurdelalarla donatmalar...Gak deseler oluyor guk deseler zaten hazır..Cillop hayat..Kafan sıkıldı mı dön izmir'e hoop yerleş,olmadı mı gel istanbul'a öyle apartman dairesi falan değil bahçeli konağı hoppa diye tutuver,moda dergisinden çıkmış gibi giyin,kebap kebap yaşa..Biraz tuhaf değil mi...
iyice boka sarmış artık bitsin denilen dizidir.
fikret (efe) ve aslı'nın msn'de yazışma sahneleri insanda kusma duygusu uyandıran dizidir.
mine nin başında bulunan kızın yüzünün poğaça gibi olduğunun farkına vardığım dizi.sanki ağzının içinde kenarlarında hep bir yemek saklıyormuş gibi aç kaldığında ordan çıkarıp yiyecekmiş gibi.
bütün oyuncuların birbirine yazdığı, kimin elinin kimin cebinde olduğu bilinmediği artık saçmalamış olan dizi