bugün

türkiye nin en saygın gazetelerinin internet sitelerinden günlerdir kafa siktikleri hede.
siktiriboktan bir dizinin üzerinde neden bu kadar duruyorlar çözen varsa bilgilendirsin bizi.
arkadaş bu dizinin arkasında kim var. her gün haberi yapılır mı. efe döndü mü , dönecek mi , yok dönmedi , dönmeyebilir de ahan da döndü. hele o başrol oyuncusu yok mu. kesin o kızında arkası çok sağlam. gazeterlerin internet sitelerinde resmini görmediğim bir gün yok. kusura bakma sözlük sana kusuyorum sinirimi.
Artık yeni moda bu, önce öldür, baktın iş boka sardı reytingler yerlerde tekrar dirilt.
ergenleri mutlu eden durumdur. başlık açan yazara cevap aydın doğanın kanalında yayınlanan dizinin yine aydın doğan medyasında reklamlanması garip değildir tabikide. ne de olsa çok yaygın ve saygın hürriyet milliyet radikal vs (daha da vardır ) yaparlar gözüm.
bir senarist ne kadar saçmalayabilirin cevabıdır.
Kesinlikle dizinin izlenme oranlarında gözle görülür bir artış beklemekteyim bende herkes gibi. O aracın denize düşmesinden sonra tek bir bölüm bile izlemedim. Ama kanalları gezerken sadece zaplama esnasında 10-15 saniyelik bir süre zarfında ilkinde aslı'yı denizle öpüşürken gördüm. ikincisinde Sarp apak'la ( dizideki adını bilmiyorum)
ama onun ( dağhan'ın) gelmesiyle hiç bir saniyesini kaçırmadan izleyeceğime eminim.
yersiz bir hareket. bunlar dizinin son çırpınışları.
mine ve aslı amları sıkışınca s.ktirecek bir erkek aradıkları için karayip korsanlarındaki o iğrenç kadına gidip efeyi nasıl geri getireceklerini sorarlar. kadın da 'efe ölüler diyarında' der ve 'oraya gitmek için oraları iyi bilen bir kaptana ihtiyacınız var' der. barbosayı çağırır ve yanınada gözü çıkan adam, onun en yakın arkadaşı, bay gibs, dilsiz adam, onun papağanı ve cüce adamı verip gönderir. böylece aslı ve mine efeyi bulmak için ölüler diyarına, dünyanın sonuna doğru yola koyulur.
çocuklar duymasının geri dönmesinden iyidir bi nebze.
'ne yapsamda filmi uzatsam lan' diyen bir senaristin deli saçması.
dizinin daha ne kadar içine edilebileceğinin somut göstergesidir.
insan 9 canlı olunca böyle oluyor.
hortlak
(bkz: burası türkiye)
(bkz: boku çıktı)
geldiği gibi herkezi öldürse de dizide bitse dediğim olay. bu ne abi yav.
yakında bihter i de hortlatır bunlar diye düşündüren saçma olay.
(bkz: dön bebeğim)
dizinin yapımcısı olan firma tims izleyicilerden gelen yoğun telefon,mail,belgegeçer ve bilimum haberleşme araçlarıyla aldıkları istekleri göz ardı etmemesi sonucu dizinin şirin karakteri efe yi geri getirmeyi düşünmeleri sonucu oluşan reyting ortamı.
dizi sonunun geldiğini haber veren olay.
(bkz: boku çıktı)
senaristlerimizin acizliğinin göstergesidir. dön dolaş aynı yerdeyiz, nedir bu canııııım?! *
bütün kızlara kayıp yine diziden ayrılır.netice de kayak yelleri budur.
bu güne kadar bir bölüm dahi izlemediğim bir dizi. fakat bende merak etmekteyim, bir dönem prime time kuşağında bile yayınlanmamasına rağmen, bu dizi neden hala devam etmekte ve neden bu kadar inat edilmekte. tipik türk dizi yapımcısı zihniyeti. 20 bölüm sürmesi gereken diziler 200 bölümden aşağı çekilemiyor maalesef.
televizyon bile izlemiyorum ama 1-2 bölümüne denk geldiğim dizide kurtlar vadisi mantığıyla birkaç flashback ile seyirciye vay anasını dedirteceklerdir büyük ihtimal.
oha denilmesi gerekir fakat terbiyeyi de elden bırakmamak gerekir.
efenin geri dönüşü ile ilgili fragmanından hiçbirşey anlaşılmamaktadır fakat hafıza kaybına uğramış olabileceği ihtimalini düşündürmektedir.