1. 1.
  Türkiyede şuana kadar 140 tan fazla çocuk ve gencin intiharıyla bağlantılı olduğu iddia (gerçek olma olasılığı % 90) internet oyunu. ilgili ve yetkililer farkında mı bilmiyorum da gerçekten ciddi bir tehlike ile karşı karşıyayız. Nereye doğru gidiyoruz, bilen varsa beri gelsin.

  --spoiler--

  'Mavi Balina' yine can aldı

  Bursa’da Ahmet P., iddiaya göre arkadaşıyla 'Mavi Balina' oyunu oynadıktan sonra gittiği halı sahanın tellerine kendisini asarak yaşamına son verdi.

  Olay, pazartesi akşamı merkez Osmangazi ilçesi Panayır Mahallesi’nde meydana geldi. TIR şoförü Murat P.’nin 6 çocuğundan biri olan Ahmet P., evlerine gittiği arkadaşı Batuhan K. ile birlikte iddiaya göre 'Mavi Balina' oyunu oynadı. Oyunun ardından iki arkadaş, evin yakınlarındaki halı sahaya gitti. Ahmet P., götürdükleri ipi halı sahanın tellerine bağlayıp, tabureye çıkarak kendini astı. Arkadaşının ölümüne tanık olan Batuhan K. sinir krizi geçirdi.

  BiLGiSAYARA EL KONDU

  Çevre sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Batuhan K., ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ahmet P.’nin cesedi ise otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri, Batuhan K.’nin bilgisayarına el koydu.
  Otopsinin ardından ailesi tarafından hastaneden alınan Ahmet P.'nin cenazesi, gözyaşları içinde toprağa verildi.

  http://www.yenicaggazetes...yine-can-aldi-184831h.htm

  --spoiler--
  ... gazeloglu
 2. 1.
  Oyun sıkıntılı bir oyundur kimsenin oynamasını tavsiye etmem. oynmayın canınızdan olursunuz.
  1 ... akar25
 3. 2.
  Çocuklara ölmeyi emrediyorsa katildir. Kusura bakmayın da siz meselenin ciddiyetinin farkında değilsiniz sanırım. Bluğ çağında bir gencin çeşitli yönlendirmelere açık olduğu gerçeği göz önüne alındığında birileri gençlerimizi hedef almış demektir.

  Edit: bu oyun kullanıcısını 50 bölüm sonunda yönlendirme ve ikna ile intihara meylettirilerek ölüme sebebiyet verme hatta ölümü emretme şeklinde gerçekleşiyor, edindiğimiz bilgilere göre. Tehlike çok büyük.
  1 -1 ... gazeloglu
 4. 3.
  yeni nesil gümbür gümbür geliyor.*
  1 ... bedreddin
 5. 4.
  oyunu bilmeden bok atmayın çocuklara. ben de anlamadım tam olarak nasıl ama tehditle şantajla falan zorluyorlardır herhalde.

  gerçi o kadar haberi çıktığı halde böyle saçma sapan bir oyuna başlayanlar embesildir zaten evet.
  4 ... tukeneceiz