bugün

audrey hepburn le yakınlığı var mı?
En sevdiğim sözü;

--spoiler--
insan yaşadıkça anlıyor ki,
kendi kayığını kendin çekmezsen
bir yerlere varamıyorsun...

--spoiler--
görsel
eski hali; görsel
son zamanlarındaki hali; görsel

zaman.. gençliğimize en büyük kötülüğü yapacak vakti geldiğinde.
sıkıkla; audrey hepburn ile karıştırılmakta ve dahi; onunla yakınlığı olduğu düşünülmektedir.
james stewart ile başrollerini paylaştığı; the philadelphia story filmi, ödüllü film noirlerdendir.
Sinema tarihinin en büyük Aktrislerinden biridir kendisi. Benimde saydığım oyunlar arasındadır. Kariyeri boyunca 4 Oscar kazanmıştır. Ayrıca kendisi Ateist'tir.
'ben bir ateistim, hepsi bu. ben birbirimize karşı iyi olmaktan, başkalarına yardım etmekten başka bir şeye inanmıyorum.' diyen, amerikalı çok güzel bi aktris.
Katharine Hepburn (1907-2003) ABD'li sinema sanatçısıdır.

ilk filmlerinde genellikle güçlü kadın rollerinde göründü. Kariyeri boyunca 12 kez aday gösterildiği oscar’ı 4 kez kazanarak bir rekora imza attı. Bu rekor ancak 1990’ların sonunda meryl streep tarafından kırılabildi. 3. filmi morning glory ile ilk kez oscar heykelini kucakladığında 26 yaşındaydı.

Aktör spencer tracy’yle 27 yıl büyük aşk yaşadı. birlikte dokuz film çevirdiler. 1999’da amerikan film enstitüsü’nün “bütün zamanların en büyük kadın oyuncusu” ilan ettiği katharine hepburn, 29 haziran 2003'te 96 yaşında öldü.
(bkz: audrey hepburn)
12 Mayıs 1907' de doğan, ilk oscar ödülünü 26 yaşında kazanan ve 29 Haziran 2003' te vefat eden Abd'li kadın aktrist.
(bkz: ketrin hepyansın)
6 kez de en iyi kadın oyuncu altın küresini almış, amerikan film enstitüsü tarafından bütün zamanların en iyi kadın oyuncusu ilan edilen aktris...
oscar ödülüne en çok aday olan aktrist'tir. 12 kez aday olmuş, 4 kez de oscar kazanmıştır.
atalarının sürekli solaryuma gittiğini düşündüğüm hatun.*
(bkz: guess who s coming to dinner)
4 oscar ödülüne sahip amerikalı aktrist,beyazperdenin gördüğü en büyük yeteneklerden biri
güncel Önemli Başlıklar