bugün

yalan haber. uzay mı var ki gezegen olsun. katar da yalanın bir parçası olmuş.

edit: eksi sonsuza da gitse bu entry'i değiştirmeyeceğim çünkü uzay diye bir yer yok anasını satıyim.
güzeldir. yalnız kaynağın aa olması beni ayrı bir sevindirdi. olmasalardı bilimsel gelişmelerden bir haber olacaktık.

bu arada yeni akiti de unutamam. orada bugün araştırırma yaparken şöyle bir yazıya rastladım. yorumları da gayet doyurucu. bilim ne güzel sen de gelsene.
http://www.yeniakit.com.t...isi-ve-kuantum-15175.html
bana faydası olmayan papazın ta amk dediğim keşif, ya da neyse.
başka ülke yapınca helal olsun, katar yapınca auuvvv. ne auv?
keşfetmişte ne olmuş..okşijen yoksa gidilmez de şimdi oraya..okşijen yoksa su da yoktur bitleniriz kirden amk. :D
(bkz: katarakt)
türkiye hala götten su girince oruç bozulurmu diye tartışadursun, boktan katar bile mucid çıkarıyor.
katarın avrupai bir ülke olduğunu gösterir.
ne saf adamlar var ya. hemen de inanırlar. sonra ne oldu o gezegenler katarlıların götüne mi kaçtı.
sübhanallah! Suudların katara girme gerekçesidir.
niye katar diye hiç düşündünüz mü. ne oldu sonra bu gezegenler diye sorguladınız mı. yok. medya ilahı emredince kullar olarak kabullendiniz. sonra da bilimsel düşünce, sorgula filan, hani nerede sorgulama.
Keşfetme değildir o, olsa olsa satın almışlardır.
denizden kum çekip kendileri yapmışlardır palmiye adası gibi. elbette.
katar da bilim adamı olduğunu öğrenmemize sebep olan hadisedir. vay anasını katar da bile bilim adamı var.
(bkz: GALAKTiK VAHA)
adamların gezegen bulmasından ziyade, bilimsel tesisleri, uzay arastirmalari falan olması şaşırttı beni. ilginç.
gezegen keşifleri ile değil teknoloji keşifleri ile para kazanılır ve gelişilir. Muhtemel gezegenlerin keşfini para ile almışda olabilirler
keşfedilen gezegenlerin kütle bakımından sıcak jüpiterler sınıfından olduğunu belirtilmiş. gezegenlerin çaplarının dünya’nın çapından 12 ila 17 kat büyük olduğunu ifade etmişler.
Gezegenlerin Güneş Sistemi’nden bin 400 ila bin 800 ışık yılı uzaklıkta bulunuyormuş. gezegenlerin Katar 3, Katar 4 ve Katar 5 şeklinde adlandırılması konusunda Uluslararası Astronomi Birliği (IAU) ile anlaşmaya vardıklarını ifade etmişler.