1. 1.
  Her kürt gibi ve arkasında israil olanların yaptığı gibi klasik Türk düşmanlarıdır.

  Şu twitte görüldüğü üzere ispanya polisinin orantısız gücünü Türkiye değil burası ispanya diyerek en ufak şeyde türk düşmanlığını belli ediyorlar;

  katalanların türkleri sevmemesi
  1 -8 ... kudurun
 2. 2.
  böyle şeyler sadece türkiye de görüldüğü için ispanya da olması elbette halk içinde şaşkınlık yaratır. o yüzden türkiye değil ispanya vurgusu yerinde olmuş.
  4 -4 ... ruh okuzu
 3. 3.
  çokta sikimdeydi kardeş türk milletini zaten kim seviyor ki ispanyanın kürdoları sevsin.
  5 -1 ... hedef benmiyim tayfun
 4. 4.
  Yalnız embesiller burası türkiye değil ispanya diyerek ispanya'ys kendince laf sokmuş ama oranın katalonya degil ispanya oldugunu kabul etmiş. Ha söyle yola gelin çomarlar.
  3 -1 ... gaspirali
 5. 5.
  Çok da fifi. o değilde Sözde kurdistan Katalan bayrağı açarsa hiç şaşmayin. Adamlar ne bayrağı açacağını şaşırdı artık.
  ... kale3112
 6. 6.
  biz de zaten sevmiyorduk kendilerini, hele arda'dan sonra iyice antipatik gelmeye başlamıştı.

  ronaldo s.ksin sizi amkun kekoları. real ulan!
  1 -1 ... serdarsl06
 7. 7.
  türklerin kuruntusudur. katalanlar sizi durduk yere niye sevmesin?

  zito!
  1 -1 ... tacettin limoncuoglu
 8. 8.
  tarihi bir gerçek.
  katalanlar yavşaktır.
  anadolu'da türk katliamı yapmışlardır.

  bu katalanlar, 13. yüzyılda bizans ordusunda paralı askerlik yapmaktaydı.
  roger de flore komutasındaki katalan paralı askerler, bizans donanması tarafından kapıdağ yarımadasına çıkarılmış,
  karesi topraklarını ve türk obalarını yağmalamaya başlamış ve sivil halkı katletmekten de geri kalmamıştır.
  katalanlar bir seferinde edincik dolaylarına yerleşen bir türk aşiretine saldırıda bulundu, çoğu savınmasız 5000 türk bu saldırıda katledildi.
  hızını alamayan katalanlar saruhan topraklarına girerek alaşehir'i kuşattı lakin bir sonuç alamadılar.
  https://tarihturklerdebas...unda-lejyoner-katalanlar/

  bunlar böyle yavşak, böyle kahpe bir millet işte.
  sürekli sivil halka saldırmışlar, türk beyliklerinin askerleri gelince de hep topuklamışlar.
  3 -1 ... tengir budun
 9. 9.
  kim s*ker katalunya kaymakamını.
  2 ... mecburi istikamet
 10. 10.
  Bask bölgesi ve Katalan katilleri senelerce eta vasıtasıyla ispanyaya kan kusturdu da ispanyollar sanki sütten çıkma ak kaşık mı ? Hayır. ispanyollardan tarihin intikamını aldılar uzun bir müddet. Bakın işte Bir Papazın Ağzından Endülüs Katliamı;
  --spoiler--
  Endülüs Devleti’nin yıkılışının, yani medeniyetin zirvesindeki Müslüman bir milletin vahşetin zirvesindeki bir Batı ulusu tarafından hunharca katledilişinin 514. yıldönümündeyiz.
  Papaz Bartolome de Las Casas(•) 1542’de ispanya Prensi II. Philip’e anılarını takdim etti. Dominiken Tarikatına mensup olan Las Casas tarihin tanık olduğu en büyük katliamlardan birinin nasıl işlendiğini inanılmaz derecede ayrıntıları ile anlatıyor ve Tanrı adına yola çıkılan bu seferlerde, Tanrı adına hareket edenlerin nasıl vahşileştiğini gözler önüne seriyordu. insanlıkla adları bir arada anılması mümkün olamayan o ispanyol kafilesinin vahşetleri bakın bu eserde nasıl dile getiriliyordu:

  “ispanyollar atlarıyla, kılıçlarıyla ve mızraklarıyla yerlileri kolayca savuşturup öldürdüler ve onlara karşı her türden vahşeti sergilediler. Yerli yerleşim bölgelerine zorla girerek, küçük çocuklar, yaşlı erkekler, hamile kadınlar, hatta yeni doğum yapmış kadınlar dahil karşılarına çıkan herkesi katlettiler. Şiddetle vurarak parça parça kestiler, sürüler halinde ağıla toplanmış koyunlar gibi karınlarını yardılar. Bir adamı tek bir darbede ikiye bölüp bölemeyeceklerine veya bir kişinin başını gövdesinden ayırıp ayıramayacaklarına ya da tek bir balta darbesiyle bağırsaklarını çıkarıp çıkaramayacaklarına dair bahislere bile girdiler. Memeden kesilmemiş bebekleri ayaklarından tutup annelerinin göğüslerinden ayırdılar ve baş aşağı kayalara çarptılar. Bütün bunlar olurken diğerleri ise gülüp eğleniyorlar, bebekleri omuzlarının üzerinden bir nehre atıp, “Kıvran, seni gidi küçük velet!” diye bağırıyorlardı. Yollarına çıkan herkesi öldürdüler, fırsat buldukça bir kadını ve bebeğini tek bir hamleyle kılıçtan geçiriyorlardı. Kimseyi sağ bırakmadılar, kurbanlarını ayaklarından asabilmek için özellikle ters L şeklinde geniş darağaçları kurarak bir defada on üç tanesini birden diri diri yakıyorlardı. Vücutlarına kuru saman bağlayıp ateşe veriyorlardı. Bazılarını öldürmeyip bileklerini kesiyorlar, ellerini öylece asılı bırakıp onlara, “Bu mektubu al” diyorlardı. Amaçları, onları böyle zavallı durumlara düşürerek, tepelerde gizlenenleri tehdit etmekti. Yerli liderleri ve eşrafını ise yere çakılı iki yaba üzerine oturtulmuş dal parçalarından oluşan, bir tür demirden düz ızgaraya bağlayıp, kısık ateşte kızartıyorlardı.
  --spoiler--
  https://dostsever.wordpre...gzindan-endulus-katliami/
  1 ... ba ba ba black aquila