bugün

iran'da sevilen bir general.
Kudüs gücü komutanı idi. Bugün filistin'de asılan pankart. Gölge adam ayrıntılı.
görsel
Boom olmuştur.
Şia olması, şeriatçı olduğu gerçeğine engel değildir.
Trump ın ilk defa bir sözüne katıldım ve çokta haklı idi. Bu pislik yüzünden bir sürü çocuk kolsuz bacaksız geziyor şimdi Haddini bildirdik. demişti.
Öldüğü ile kaldı iran Bi sik yapamadı hatta tahminlerime göre Amerikaya istihbarat olarak haber uçurdu mollalar ve yönetim askeri darbeden çekindikleri için.
Ehl-i sünnet düşmanı idi.

Amerika roketledi ve geberdi.
uf oldu uf. geberdi, gitti. hahahahah.
Noldu amk bok yoluna gitti işte.

Yok Amerika artık barınamaz onu ortadoğudan atacağız diyordu iran Bi sik yapamadı.
ABD iŞGALLERiNDE SÜLEYMANi

2002’de ABD Başkanı George Bush’un iran’ı “şer ekseni”ndeki ülkelerden biri olarak tanımladığı konuşmasından sonra iran, bir sonraki işgalin Irak’a yönelik olacağını tahmin ettiğinden Irak’ta Amerikan işgalini karşılamak için hazırlıklara başladı. Koordinatör, tabii ki yine Kasım Süleymani’ydi.

ABD Irak’ı 2003’te işgal ettiğinde iran, Irak’ta kendisi adına “vekâlet savaşı” yürütecek hatırı sayılır bir gücü örgütlemişti bile: Mehdi Ordusu, Hizbullah Tugayı, Bedir Tugayları ve Asaib Ehlel Hak adlı silahlı gruplar, silahlarını Amerikan güçlerine doğrulttular. ABD, 2004-2006 boyunca Vietnam Savaşı'ndan sonraki en büyük kaybını Irak’ta verdi.

Bu faaliyetlerin en tepesindeki isim yine Kasım Süleymani idi.
Bir süre Irak’taki tüm birliklere komuta eden Amerikalı komutan David Petraeus, 2010’daki bir konuşmasında Süleymani’nin konumu hakkında şunları söylüyordu:

“Herhangi bir ülkeyle ilişkileri diplomasinin geleneksel muhatabı olan Dışişleri Bakanlığı ile yürütmüyorsanız, işiniz zor demektir. Bizim Irak’ta yaşadığımız sorun, muhatabımızın geleneksel bir muhatap olmamasıydı. Muhatabımız bir güvenlik aparatıydı”.
Hala dirilmemiş olan iranlı komutan. Başlığını görünce dirildi sandım ama dirilmemis hayret, Normalde öldükten üç ay sonra dirilmesi gerekirdi. iran'ın bile tadı tuzu kaçtı be sözlük.
iran öcü alınacak diye sağa sola yalan sıktı babayı aldılar.
Kasım Süleymani komutasındaki Şii milisler ABD ile el ele Musul'a girip binlerce Müslümanı katlederken kafalarını kuma gömenler, şimdi "Amerika düşmanı kahraman Süleymani" masalları anlatacak.
Abd ve israil'in sevmediği komutan. Düşmanımın düşmanı dostumdur. Allah rahmet etsin.
O kadar çoluk çocuk müslüman sivil öldürdükten sonra, bir sivil katliamı sayılabilecek menfur kerbela kahramanı Hz Hüseyin'in karşısına ne sıfatla çıkacak acaba.. herkes kendi yezidini seviyorsa demek ki..
Yahudi eşeği.
Evet, Roma'nın çocuğu olur kendisi...
Olimpos dağının eteklerinde yayılmıştır.
Bir gladyatördür. Yalnızca Müslüman öldürdü...

Allah azabını artırsın.

görsel
iranlılar ölümünü malzeme yapmıştır yaşarken bu kadar bilinmiyordu 3-4 gün defnetmeyip gezdirmiş propaganda yapmıştır ölüden nemalanmak bu olsa gerek iranla amerikanın düşmanlığı bırak kanka olduğunu düşünen biri olarak var birşeyler yakında kokusu çıkar diyorum ...
şia'dan şehit çıktığı nerede görülmüş.

islam düşmanı teröristtir.
Amerika, israil ve Sünni islamcıların ortak düşmanı.

Vay be kimler kimlerle beraber.
orospu evladıdır. bunun yüzünden 176 kişi öldü uçakta aq.
akabeliler arasında görüş ayrılığına yol açmıştır.
Cehennem odunu şüpesiz

Ateşi bol olsun.
doğrusunu ALLAH bilir.

anladığım kadarıyla pkk ve türevlerini desteklemiş birisi, müslüman türk kanıyla, şehitlerimizin kanıyla gitmiş öyleyse. şehit olduğunu düşünmüyorum.
görsel
Iran müslüman ve komşu bir ülke olmasına rağmen hiçbir zaman gerçek dostumuz olamadı.Gereğinden fazla arkalarında durmaya gerek yok.Akıllı bir ülke olsalardı yıllarca ırakla savaşmazlardı. 90 larda yapılan çoğu pkk baskını iran toprakları üzerinden yapılmıştır. Süleymanide su testisi su yolunda kırılır misali derin işler yürütürken vurulmuştur. Şüphesiz ki en doğrusunu Allah bilir.