bugün

kudüs gücü komutanı.
Su an ırakta isid militanlarını sikmekte olan iran devrim muhafizlari Kudüs komutanı.
2008 yılı baharında ABD'li General Petraeus'un Celal Talabani'nin cep telefonunda okuduğu bir mesajda şunlar yazıyordu;

-"Benim adım Kasım Süleymani. Şunu bilmelisin ki iran’ın Irak, Lübnan, Gazze ve Afganistan politikalarını ben kontrol ederim.”

Mesajın sahibi ilkokul mezunu eski bir inşaat işçisi olan ve Irak’ta kendilerine yıllardır kök söktüren Kudüs Gücü’nün başındaki Kasım Süleymani'den başkası değildi.

HEM HER YERDE HEM HiÇBiR YERDE

Esrarengiz bir kişilik olarak tanımlanan Kasım Süleymani, iran'ın perde gerisindeki en önemli adamı.
The Guardian’a konuşan kıdemli bir Amerikalı yetkili, Süleymani’yi tanımlarken şöyle diyordu;

-“Acımasızlığı ve etkisi herkesi dehşete düşürür. O hem her yerdedir hem hiçbir yerde değildir”.

http://www.internethaber....giz-emir-avi--738722h.htm
ölmesi için kürtlere ışid'e dua ettirecek kadar kürd düşmanı iran kontgerilla şefi.

türkiye'den daha çok türk çıkarlarına hizmet ediyor sanırım. görsel
Tikrit'te ışid'i tokatlayan iran'lı general. işin garibi operasyonu yönetmesine abd hiç sesini çıkarmıyor.
Büyük iranlı komutandır, hem şiileri hem sünnileri hem de kürtleri eğitir, operasyonların planlarını yapar, ışidi ıraktan kazıyacak adamdır.
vahabi düşmanı. Gittiği heryerde vahabileri silkiyor acısını türkiyedeki vahabi dostları bile hissediyor.
şu sıralar ortadoğu'daki en nitelikli komutan sanıyorum kendisi. sevebiliriz, sevmeyebiliriz, sikimize sallamayabiliriz ama gerçekleri kabul etmek lazım. esad'ı asıl ayakta tutan, zamanında rusları destek vermeye cesaretlendiren adamdır.
seyit hasan nasrallah'tan sonra yaşayan en büyük komutan. Erbain nedeni ile Bizzat iran ve ırak'ı dolaştım gördüğüm birçok kişiye sordum kimse yaralı veya şehit demedi kendisi suriye'deymiş. Evet şehit de düşebilir ama unutmayın bizi ölümle korkutamazsınız biz kerbelanın çocuklarıyız.
ortadoğu nun polat alemdarı.
قاسم سلیمانی‎‎ :Farsça

Vallahi şia ya o kadar çok iftira atılıyor ki, Allah lanetini üstünüzde mutlak kılsın inşallah. Bu adam henüz ölmedi. ve inşallah suriye arap cumhuriyeti ve ırak cumhuriyetinin özgürleştirildiğini de görecektir

büyük komutan. allah ömrünü uzatsın inşallah.
hakkında çıkan öldü haberlerine inat iran islam devriminin yıldönümü kutlamalarına katılarak dosta güven düşmana korku salan büyük komutan.
mezhepçi sapıkların götünü bir kez daha yakan halaskar komutan.

bugün ne yaptığı hakkında hiçbir fikrim yok lakin hüzünlü ulumalar duymak beni çok mutlu etti...
kendisi iranın kahramanıdır. hakkında hergün öldü haberi çıkar ama o hergün tekfircileri ve ılımlı muhalif diye geçinen müslüman(sözde) cehenneme postaye yapar.

çok yaşa ya suleymani
iran'ın efsanevi komutanı ve 'gölge komutan' olarak bilinen General Hacı Kasım Süleymani, Halep'te Suriye ordusu ve gönüllü halk güçlerinin, tekfirci teröristlere karşı yürüttükleri savaşın seyrini yakından görmek ve incelemek için ön safta ki yerini aldı. Bazı güvenlik kaynakları 'Büyük Halep Operasyonu'nun onun tarafından yönetileceğini iddia ediyor. Allah sana şehadet nasip etsin ama şimdi değil. Mektebinde şehadet olanın, kaderinde esaret yoktur.
Kasım Süleymani:
''Biz hiçbir ülkede Sünnileri, Şii etmeye çalışmadık, aksine Sünnileri korumak için canımızı kalkan ettik.''
başarılı bir komutandır. Tekfircilerin korkulu rüyasıdır.
Lübnan'da yayımlanan El Ahbar gazetesinin Irak'taki Gönüllü Halk Güçleri olan Haşdi Şabi'den üst düzey bir kaynağa dayandırdığı habere göre, Bağdat hükümetinin Tümgeneral Kasım Süleymani'yi, Musul'u kurtarma operasyonunda yer alması için Irak'a davet ettiği iddia edildi.
tehlikeli adam.
medyanın sürekli ön plana çıkarmaya çalıştığı güçlü algısı verilmeye çalışılan dünyaya kendisi üzerinden iran propagandası yapılmaktadır zira iran'ın boktan durumunu örtecek pek bir şey de yok anca bunun gibi adamları büyütüp ülkeyi güçlü gösterme çabası var.
israil'in hedefinde olan komutan.
Haber detay:
Üç yıl önceki suikasti Tahran'ı uyararak engelleyen Washington, bu kez Tel Aviv yönetimiyle iranlı general Kasım Süleymani'nin öldürülmesi için anlaştı!
israil'in Haaretz gazetesi, iran'ın Ortadoğu operasyonlarını yürüten General Kasım Süleymani'nin öldürülmesi için ABD'nin israil'e yeşil ışık yaktığını bildiriyor.

Kuveyt gazetesi El Ceride'nin haberini sayfalarına taşıyan Haaretz, Washington ve Tel Aviv'in Süleymani'ye suikast için anlaşmaya vardığını yazdı. El Ceride, haberini israil'den güvenilir bir sözcüye dayandırıyor.

israil, üç yıl önce Süleymani'yi öldürmenin eşiğine gelmiş ancak ABD'nin Tahran'ı uyarması üzerine plan başarısız olmuştu. Söz konusu girişim, Suriye'nin başkenti Şam yakınlarında planlanmıştı. Bu olay, Washington ve ABD arasında özellikle istihbarat anlamında büyük bir kırılmaya yol açmıştı.
iran islam cumhuriyeti kudüs gücü komutanı. iranın en yüksek askeri nişanı olan zülfikar'ın emri nişanına sahip iranın kırmızı kitabı olan bu komutan devrimin ilk yıllarından beri orduda.
ortadoğuyu skip atan adam.
Adamı öldürdüler ya la?
Ortadogu' dayız yapmayın a.k!
Tam huzurla uyuyacaktım. Şimdi aklımda şu var " savaş ne zaman başlar?"

Amerika ve israil bir gun rahat durun be!
öldürülmüştür.

http://www.hurriyet.com.t...1411344&utm_term=post