1. 1.
    sinir bozan durumdur. ürün fiyatı 1,95 ama sen 2 tl verince 5 kuruş para üstünü vermiyorlar. 1,95 verince de kabul etmiyorlar. 1 kuruş olsa hadi neyse de 5 kuruş verilebilir bir para. bir keresinde a101'de bu durum başıma gelince adamın para üstünü vermesi için bekledim ama vermedi. ben de para üstümü ve diyemeyince 5 kuruş eksik almış oldum. sonradan yanlışlıkla aynı 101'den alışveriş yaparken yanlışlıkla 5 kuruş yerine 10 kuruş verdi ve ben de bu olaydan dolayı bilerek geri vermedim. geçen bim'de de yine benzer bir olay oldu ancak para üstümü sayarak aldığım için kazıklanmadım, beş kuruş eksik verdiğini kasiyer kıza söyledim ve aldım.
    5 -1 ... merveyitavla11
  2. 2.
    2 kere denk geldiğim durum. bir kezinde ses cıkarmadım ama son olanda. dükkandan cıktım geri girdim ve 5 kurus eksik verdiniz dedim. günde 300 kişiye böyle yapsalar 15tl yapar
    1 -1 ... patisever
  3. 3.
    böyle durumlarda en iyisi; siz ipneyseniz ben sizden daha ipneyim, diyerek o 5 kuruşu istemek.

isteyince gülüyolar bi de şark kurnazları.
    2 ... profesyonel kamikaze pilotu ii
  4. 4.
    5 kuruş 5 kuruştur. 50 kişiye 5 kuruş vermeseler 1 lira yapar. böyle yaparak ne kadar haksız para kazanıyorlar kimbilir.
    ... merveyitavla11
  5. 5.
    Her kasaya gidişimde acaba bu defa verecekmi vermeyecek mi diye düşünüyorum. Asla beni şaşırtmıyorlar vermiyorlar 5 kuruşu.

Hemen istiyorum ama bakışı görün. öyle bi ezerek bakıyor.

Geçenlerde birisi 5 krş yok ben size 10 krş vereyim dedi. Ben de ona geri 5 krş verdim. 5 krş u bir fırlatışı var ki... Yazık yazık. Gün gelir o 5 krş a muhtaç olursunuz. Böyle yapmayın.
    ... saudadee
  6. 6.
    Borçlar Kanunu'nu biraz incelersek, market ya da bakkal ürünlerin etiket fiyatları üzerinden satmak zorundadırlar malı! yani 1.95 kuruş diyorsa fiyat ve siz de iki tl veriyorsanız o 5 kuruşluk üstü siz e vermek zorunda. size tavsiyem 5 kuruş Bile olsa para üstünüzü alınız!
    ... komunist musluman