1. 1.
  ister şiddetli olsun istersen hafif şiddet eğiliminde olsun genelde kasırgaların isimlerine nedense kadın isimleri veriliyor. bu olayın feministlerin de dikkatini çekmiş olabileceğini düşünmekten kendimi alı koyamıyorum. artık bu profesörler kadınlara hangi gözle bakıyorlarsa, yalnız bu kadar çok kadın ismi verdiklerine göre kadınlara doğal afet gözüyle baktıklarından şüphelenmeye başlıyor insan. belki de kadınların uzun süre olaylara tepki vermeyip, hiç belli olmayan bir noktadan sonra aniden patlamalarından esinlenerek kasırgalara kadın ismi vermişte olabilirler.
  ... sampras yatay gecis magduru
 2. 2.
  "öleceksem kadın altında öleyim" zihniyetinin verdiği isimlerdir. "anamızı belleyecek bari zevk alalım" durumu hasıldır.
  2 ... ankarakarakedisi
 3. 3.
  her şeyi yok edip, tamiri zor şeylere meydan verdiğinden olsa gerek..
  2 ... krakermisin
 4. 4.
  yazılanların aksine bu bir gelenektir. genellikle okyanusa komşu olan ülkelerde meydana gelmektedir bu kasırgalar bilindiği üzere. bu kasırgayı ilk keşfeden kişi gelenek olarak hayatında en çok önem verdiği kadının ismini verir.
  ... fikrizikri
 5. 5.
  birbirlerine benzediklerinden dolayı olsa gerek.
  1 ... makinist
 6. 6.
  eee kadınlarda milli felaket gibi değilmidir, birden gelriken giderken her şeyi silip süpürüp öyle ayrılırlar...
  ... erme1984
 7. 7.
  eee kadınlarda milli felaket gibi değilmidir, birden gelriken giderken her şeyi silip süpürüp öyle ayrılırlar...
  ... erme1984
 8. 8.
  ateşli, yıkıcı, sert, affı olmayan şeyler olduklarından dolayı kadınlarla bir kaç ortak noktaları olabilir.. belki isim veren şahıslar bunları göz önünde bulunduruyorlardır. *
  1 ... ilqim
 9. 9.
  (bkz: ne diyem mahmut mu diyem) *
  1 -1 ... zekzen
 10. 10.
  kadınların erkeklere oranla daha az zeki olduğunu gösteren gerçek. şöyleki kasırgalara isim veren bilim adamlarının kadın isimleri vermelerinden erkek olduklarını çıkarabiliriz burdan da bayanların o noktadaki bir bilim adamı/kadını olma oranının düşük olduğunu çıkartarak bokunu çıkartabiliriz. ama o erkek eğer kasırgaya isim verecek kadar bir kadından etkileniyorsa o kadın o erkekten daha zekidir. * *
  ... koka