bugün

yapılan alıştan sonra veriş için kasiyerin, aldığı ürünleri geçirmesini beklerken hiçbişey yapmayan erkek müşteridir.

adam sadece ürünleri kasanın bandına yerleştirir. karısını alışveriş sepetinin önüne geçirir. kendisi sepetin ardında durur. ve kasaya yaslanır. kasiyer ürünleri geçirir. kasiyer hızlıdır. * ürünler yavaş yavaş birikmeye başlar. yani kadın yatersiz kalır ürünleri poşetlemede. kasiyer adamın tornada kalıba sokulmuş bir odun olduğunu anlar. önce, ürünleri koymak için yer açmaya başlar. bu arada aylak müşterimiz tepki verir. ve kasiyerin çalışmasını zorlayan ürünleri alması için eşine seslenir. ''alsana şunları yaaa''. ama kendisi almaz. eli kopar yoksa.

daha sonra ikinci aşamaya geçilir. kasiyer bir poşet alıp ürünleri geçirdikten sonra doğrudan poşete koyar. kadın artık bunalmaya başlar. ama adamda hala tık yoktur. ürünler bitmiştir. kasiyer tutarı söyler.245lira 89 kuruş. adam der biz ne eldık bu kadar yaaa? ulan manyak herif 100 küsur tane ürün almışın bırakta tutsun o kadar. bu arada ürünler hala poşetlenmeye çalışılmaktadır. kasiyer ödemeyi alır. fişi ve paraüstü veya slibi adama uzatır. arkadaki müşteriler, artık bu müsterinin kasadan ayrılmasını beklemekteler. ama daha poşetlencek 30-35 tane ürün vardır. kasiyer buhran geçirmeye başlar. adam hala beklemekte. sonra arkadaki müşteri araba ile öndekini dürtükler. kasiyerde adam beyefendi yardım edin sizde der. adam poşetlemez. ürünleri doğrudan alışveriş sepetine atar. söylene söylene gider.

aylak aylak beklerken bazen etrafı keser, bazen ürün takibi yapmaya çalışır. ürünler bitene kadar ürün takibi yaptın. ulan saygısız herif, ürün takibi bitti neden hala poşetlemiyon be namussuz?
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.