bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    http://www.arizalilarkulubu.com/kasabanin.htm
    adresinden okunabilecek güzel bir hikayedir. kitaba adını vermiş hikaye; cass adında bir kızın öyküsünü anlatmaktadır. okunabilecek en güzel bukowski hikayesidir. kitabın ilk basımı 1992' de son basımı 1999' da yapılmıştır. cümle örgüsü sağlam bir kitaptır ancak türkçe çevirisinde yer yer hatalar bulunmaktadır. olsundur. bu kadar hata kadı kızında da olurdur.
    (bkz: charles bukowski)
    (bkz: kadınlar)
    (bkz: bana aşkını getir)
    (bkz: günler tepelerden aşağı koşan vahşi atlar misali)
    3 ... kurabiye_monster
  2. 2.
    bir cemiyette pişiyorum şarkısıdır. sözleri şöyledir;

gece,
    ay akarken, parça parça
    kasabanın en güzel kızı olmak
    istemezdi
    istemedi

kasabanın en güzel kızıyken
    küsmek istersen
    küsmek istersen...
    2 ... greyder ben demem
  3. 3.
    2000 yılında Açık Radyo'nun duyurduğu 'Amma Hikaye' programında Bukowski'nin
    'Kasabanın En Güzel Kızı' adlı hikayesi okunmuş ve radyo bu sebeple 15 gün
    sessizliğe mahkum edilmişti. Radyonun karara itirazı önce kabul edildi ama
    aylar sonra kararı durdurma kararını durdurma kararı alınınca 15 gün sustu radyo.
    Dava devam ediyor.*
    3 ... meister writer
  4. 4.
    amerikan filmlerinde genelde julıa roberts dır. kasabanın en güzel kızıdır ve tüm kasaba ona hayrandır fakaaaaat taaa ki rıchard gelene kadar.

(bkz: runaway brıde)
    ... novakatinamite
  5. 5.
    Babamın büyük bir charles bukowski hayranı olmasının en önemli nedeni. benim ise ilk okuduğumda lan adama bak yatak hikayelerini anlatıyor dediğim daha sonra çok sevdiğim bir hikaye. ''cass, kasabanın en güzel kızı yirmisinde ölmüştü. dışarıda biri otomobilin kornasına basıyordu. ısrarla. şişeyi fırlatıp bağırdım. 'allahın belası o.ospu çocuğu. kes sesini!' '' diye biter.
    1 -3 ... hermia
  6. 6.
    klasik olarak, kasabanın yakışıklısıyla aşk yaşayıp, kasabanın varlıklı ailesinin oğluyla evlenecek kızdır.
    ... acil cikis noktasi
  7. 7.
    (bkz: köyün en güzel kızının kızı) *
    2 ... cakaf
  8. 8.
    mızıka bir şarkıya bu kadar mı yakışır şarkısı. cümle çok s..k oldu idare edin.
    bir de evet hakikaten de o kitapla bir alakası varmış şarkının.
    ... sosyalpenguen
  9. 9.
    ''çirkin olduğun için talihlisin, birisi sana baktığında başka bi anlam taşımadığını biliyosun en azından.'' der.
    1 ... alone with everybody
  10. 10.
    red kite'e vermek istese de düldül'le rekabet edemez. kasabanın şerife yavşar.
    ... bashar2