1. 1.
  (bkz: kedidir kedi)
  5 ... azorka
 2. 2.
  (bkz: recep tayyip erdoğan)
  14 -2 ... thedewil
 3. 3.
  1970' lerde kasımpaşa ve çevresinde 4 kişiyi öldüren seri katildir. kurbanlarına arkadan yaklaşıp başlarına demirle vuruyordu. yakalanamamıştır.
  4 ... legend of the stranger
 4. 4.
  kimi zaman muhalif yapısı ile, kimi zaman da ince ayarları ile kendini farklı kılan, okunası yazar.
  1 ... goksunv
 5. 5.
  bilginin , som ekmek gibi doyurucu , besleyici olmasının yanında , mizahla süslenip mizahın bir nevi ekmeğin yanında katık görevi üstlenerek ekmeği yenilir kıldığı anlayışının hakim olduğu katılımcı sözlüklerde ; olmazsa olmaz sayılabilecek som ekmek hükmündeki ciddi , faydalı konularda , isabetli tespitler yapabilen yazar.
  1 ... adam
 6. 6.
  hakkında bu kadar az entry girilmesine gerçekten şaşırdığım, sözlükte ilgimi çeken yazıların sahibi yazarlardan bir tanesi.

  edit: tahminim odur ki, arkadaş çevresiyle cümbür cemaat yazar olup, körlerle sağırlar 1-1rini ağırlar hesabı karşılıklı laylay entryler girilmediği için burası boş kalmıştır! Velhasıl okuyunuz efenim...
  1 -1 ... fena halde leman
 7. 7.
  vicdanı ile siyasi fikirlerini ayırmayı başaramadığını bilmesini istediğim yazar. tenkidin olmazsa olmazı "objektif"'likten de bu kadar uzak olması, yazılarında ister istemez kasıt aramama neden olmuştur.
  -2 ... dejavu38
 8. 8.
  cihangir canavarı kötü kedi serafettin'in kankası bir yazar. bu ikili cihangir'de cam şişe fırlatıp kaçarken görülmüştür.
  1 ... vorhang mithrandir
 9. 9.
  engin ardiç müptelasi yazar.
  1 ... mulayim
 10. 10.
  yazdıkları gözüme çarpmış, kalemi kuvvetli yazar.
  -1 ... bohemian rhapsody