1. 1.
  kasım ayında toplam 39 kadının katledilmesi
  kasım ayında toplam 39 kadının katledilmesi

  Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, kasım ayı kadın cinayetleri raporunu açıkladı. Bu ay en az 39 kadının öldürüldüğü belirtilen açıklamada, yılın 11 ayında da en az 430 kadının erkekler tarafından öldürüldüğü kaydedildi.

  KATiLLERi EN YAKINLARI

  Raporda “11’i evli oldukları erkek, 2’si eskiden evli olduğu erkek, 1’i eskiden birlikte olduğu erkek, 4’i babası, 3’ü akraba/tanıdık, 2’si oğlu, 1’i kardeşi, 4’ü birlikte olduğu erkek tarafından öldürüldü” ifadelerine yer verildi.

  Kasım ayında kadınların en çok öldürüldüğü kentlerinden başında istanbul, Antalya ve izmir'in geldiğinin belirtildiği raporda, kadınlardan 30’unun kendi evinde öldürüldüğü belirtildi.

  Kadınlardan dördü ekonomik bahaneyle, beşi boşanmak istemesi, erkeğin barışma isteğini veya arkadaşlık isteğini reddetmesi gibi kendi hayatına dair karar almak isterken öldürüldü.

  Cezasızlığa dikkat çekilen raporda, “Kadınların kim tarafından, neden öldürüldüğü tespit edilmedikçe; adil yargılama yapılmayıp şüpheli, sanık ve katiller caydırıcı cezalar almadıkça, önleyici tedbirler uygulanmadıkça şiddet boyut değiştirerek sürmeye devam ediyor” ifadeleri kullanıldı.

  Kaynak: birgün gazetesi.
  1 ... traveler of secret moments
 2. 2.
  Kadınlara şiddet uygulayan andavalları tutuklamak yerine serbest bıraktıkları için bu insanlar pisi pisine can veriyor. Adam karısını dövüyor sonra serbest bırakılıyor, ardından da yarım bıraktığı işini tamamlıyor, katlediyor. Sonra adam tutuklanıyor. illa öldürmesi mi lazım ceza alabilmesi için?
  Çare; caydırıcı cezalar, erken müdahale. Yoksa bu cinayetler bitmek tükenmek bilmez.
  ... goddesss of darknesss