bugün

hak sahibinindir.
hakkı gasp eden kadar buna susan da suçludur.

görüşler başka başkA iken
haklar korunabilmeli.
Başlıklar ve entryler hayır diyenlerin çoğunlukta olduğunu gösteriyor. Bol bol hakaret, nefret, ötekileştirme söylemlerinin başka bir açıklaması yok. Birbirimizi yemekten bir adım öteye gidemiyoruz. Ezilen bile güç elde edince ezmeyi ihmal etmiyor.
Liberal değilse, dürüst ve savunduğu fikre tam olarak hakimse evet.
karşıt görüşlünün görüşünü analiz ederim önce,

1. karşıt görüşlü kişi senin devlet tarafından öldürülmeni savunuyorsa, ve bunun açıklamasını "inançsızlığın bulaşıcı olabilir bu da diğer insanların ebedi mutluluğuna engel olup onların yanmalarına sebep olabileceğin için öldürülmelisin" diyorsa.

2. doğru olduğuna emin olduğu ve inandığı kullanım kılavuzunda "benimle arkadaşlık etmemesini, dostluk yapmamasını" öğütlüyorsa.

3. kendisi gibi düşünmeyen insanlara yaşama, özgür düşünme ve ifade hakkı vermiyorsa, aynı korkuları taşımıyor diye "büyük bir hazla yanmalarını seyretmeyi arzuluyorsa"

amına koyayım ben öyle karşıt görüşün. hayatta savunmam.
Ben mantıklı bir fikrin karşısında durmam. EĞER benimle buna rağmen karşı karşıya kalan bir fikir varsa ifade edilmesine belli bir üslup içinde saygı ile olması halinde destek veririm ama her düşüncesini makul her isteğini hak gören birinin benim nazarımda savunulacak tarafı yoktur.
Eğer söylediği şeyde haklıysa ''Kardeş haklısın'' derim. Ama karşıt görüşü savunmak saçmalıktır. Eğer savunuyorsan neden karşıt görüşlüsün?
(bkz: şeytanın avukatı olmak)
karşıt görüş nedir arkadaş ya fakirsindir ya zengin.
zengin zaten haklı olduğuna göre fakirinde haklarını savunan olmasın diye senin gibiler çıkıp ocu bucu diye görüş ayrılığı çıkartıyor. allah bilir okumuşsundur da sen.
sikimde olmaz afedersiniz.

adam benim, ailemin, gelecek neslin hayatını mahvetmek için cabalayacak, bir ülkenin istikbalini çöpe atacak ve ben bunun bu sapık düşünceleri için canımı ortaya koyacam... hadi ordan! hadi ordan!
Yahu ne karsit gorusu. Bu memlekette insanlar once kendi hakkini savunmayi ogrensin. Karsit goruslerin hakkini sonra savunur.
demokrasi bunu gerektirir.
güncel Önemli Başlıklar