bugün

karşıdakinin duymak istediği şeyleri söylemek, her zaman için karşıdakinin duymak istediği şeyler değildir aslında. yani kendini kandırmak adına söylenmesini istemeyebilir. hatta insan içinden der ki bazen, sevdiği saydığı bir insana der ama; der ki, bana gerçekleri acı da olsa beni kırmadan gerçekleri söylese de, kendime gelsem silkelensem diye. az rastlanan bir şey olsa da var bence böyle.
manipule etmek amacı taşımadan iletişim kurabilmek için kaçınılmazdır.
Çoğu zaman yapmak zorunda kalınan insanı kendi düşüncelerinden şüphe ettiren olay tekrar hatırlandığında neyin doğru neyin yanlış olduğunu sorgulattıran durum.
Nabza göre şerbet vermenin alt dallarından biridir.
Yalandır kimi zaman, aldatmacadır. Kimse kendini iyi hissetmek pahasına yalan dinlememeli, kimse de kendini kısa bir müddet iyi hissetsin diye kandırılmamalı.
Ne yapmayı ne de bana yapılmasını sevmediğim davranış şekli. Arada gerçek bir samimiyet olmadığına delalettir.

Aman herkesle aram iyi olsun insanlarının vazgeçilmezi.
müşterilere sık sık yaptığım eylem. olmayacak birşey revizyon istiyorsa bunu uygulayıp, bok gibi olduktan sonra olmamış demesini sağlamak. ilk başta doğruyu söyleyince anlamak istemiyor.

yani onun süreci yönettiği hissini ona vererek, olayı istediğim yere getirmek.