bugün

Alalede bir apartmanda yaşayan kişinin başına gelebilir. insana hayatın ne kadar zor olduğunu gösterir.
çok renkli bir apartmanda yaşadığınızı gösteren durum. şanslısınız.
(bkz: sınıf arkdaşınızın travesti olması)
(bkz: mide kusmak)
(bkz: sen daha iğrençsin)
komşu komşunun külüne muhtaçtır atasözünün rafa kaldırılmasını gerektiren durum.
-lan mehmet, osman abi travestiymiş lan!
-...
günlerden salı. üç delikanlı yeni tuttukları evlerinde, havaların da sıcak olması nedeniyle yarı çıplak bir şekilde, temizlik yapmaktadırlar. derken kapı çalar. içlerinden birisi koşarak kapıyı açar ve sarışın, uzun boylu, balık etli, hafif dekolte giyimli bir hatunla yüz yüze kalır. kız tuz istemektedir. kızın sesini duyan diğer delikanlı, merakından olucak, o da koşarak kapıya gelir ve hayin hayin sırıtır. hemen mutfaktan bir tuzluk kaptığı gibi genç bayana tuzluğu verir. ayak üstü bi konuşma başlamıştır kapı önünde. mutfakta bulaşık yıkamakta olan diğer arkadaş da uzaktan bu olayı ilgiyle izlemektedir. beş on dakika sonra kapı kapanır ve elmanlar içeri güle oynaya geçerler. yüzlerinde bir zafer kazanmanın verdiği gurur ve sevinç vardır. bulaşık yıkamakta olan arkadaş dayanamz sorar

+ arakdaşlar sizi takdir ediyorum, çok rahattınız konuşurken, ben olsam konuşamazdım, çekinirdim.
- olum ne var bunda utanılacak, anlamıyorum allah aşkına, medeni olmak lazım.
* yaaa abicim bırak allah aşkına bunu, nasıl taş gibi hatundu, olum fenaydı yaa içimin yağları eridi.
+ nasıl abii yaa, ne hatunu, o travestiydi, siz hatun mu sandınız sesinden de mi anlamadınız. ha! ha! ha!
- yapma allah aşkına yaaa, harbi travestimiydi lan.
+ evet abi travestiydi şahsen kendileri.

(diğer eleman hala olayın şokunu üstünden atamamış ve kafasında bulmacanın parçalarını birleştirmeye çalışmaktadır ve sonunda aradığı cevabı bulur)
* nasıl olur abi ama memeleri vardı yaa, böyle kocaman kocaman.
(bu arkadaş bir daha hiç tek başına apartmanda dolaşamayacaktır)
(bkz: uzum uzume baka baka kararir)
bilindik atasözlerini değiştirmemize neden olabilir, örneklersek,
"... komşu komşunun g.tüne muhtaçtır... " *
Bünye ile sesin eşsiz uyumu ile : ''Selaaam, fazla patlıcanın var mı acaba amca? ''
-aastir ordan be ibne.
sakallı halini sıkça göreceğin komşu olur. "acaba evde iki kişi mi yaşıyor, biri sakallı biri cillop" dedirtir. komşuluk ilişkileri eksiksiz yerine getirilmeli, hor görülmemeli bunula birlikte asla cinsel ilişkiye girilmemelidir. (bkz: komşu komşunun külüne muhtaçtır)
her daim falcatanin soguk nefesini ensede hissetmektir. göt varsa gurultu yap, falcatayi caartt diye actigi gibi o götü keser.
malum apartmanda ikamet eden sosyal bozukluk.

(bkz: karşı komşunun fahişe olması)
(bkz: karşı komşunun travesti olması)
(bkz: karşı komşunun jigolo olması)
(bkz: karşı komşunun ibne olması)
(bkz: karşı komşunun konsomatris olması)
(bkz: karşı komşunun striptizci olması)
(bkz: karşı komşunun rus olması)

böyle bir apartmanda yaşadığınızı düşünsenize !

Ya da hepsinin birden karşı komşunuz olduğunu !
*
(bkz: üst komşunun konsomatris olması) ile aynı durum.

kalınca bir ses tonu ile arka balkondan;

çocuklaarr, çay demledim gelin hadi kahvaltı yapalım diye bağırarak ağına düşürecek adam arayan modeli de vardır.

bizzat yaşımışlığımdan dolayı biliyorum.
Sabahın kör vaktinde, balkonda birbirinden seksi(!) iç çamaşırlarını asarken görüp midenizi kusmak demektir.