bugün

malesef hep işe yarayandır.lakin kafam girsin bu zihniyete.

neden satranç oynamak zorunda bırakılıyoruz insan ilişkilerinde?

*mesaj atmak istiyorsun değil mi? nasılsın diye mesaj atmazsın (illa, sanki merak ettiğin bir şey var da ondan atıyorsun havası vermek zorundasın, karşıdaki hastalıklı düşünce ''oha mikecek beni'' şeklinde düşünmesin diye)

*görüşmek istiyorsun değil mi? (ben de napayım ya, birazdan taksim'e geçip kitap alacağım.arkadaşlara söyledim tek çıkmamak için de işleri varmış)
lan amına koyim iki kelime ya:seni görmek istiyorum!(3)

*hele çıkma teklifi! :yanlış anlama bir şey soracağım(ulan amk neyini yanlış anlasın bekar değil misiniz, sanki belgrad'a gel tecavüz edeyim diyecek) şey eğer, sen de benden hoşlanıyorsan...ıımmm eee şey.. lan basit: (sevgilim olur musun)
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

sevgili olunca ayrı dert:

o mesaj atmadan ikinci mesajı siksen atmam! neden? 2 mesajı üst üste atıyorsun diye götü kalkacaksa ayrıl zaten o maldan.
dur arasın, ulaşamasın, merak etsin veya mesajına geç cevap vereyim.(ulan insan ilişkileri ya, neden)

yeri geliyor herkes yapıyor bu taktikleri.sözüm yapanlara değil, sana bana ona değil.
insan ilişkilerini bu kadar karmaşık hale getiren o amk zihniyetine.

kimse ilişki aramıyor kodum yerinde.herkes köle arıyor.taktik yaparak da elde ediyor.
taktik yapmadanda oluyor mu ki?

malesef bazı kezbanuslar havalara uçuyor taktik yapılmayınca.
saçmalıktır ama ataerkil türk toplumunun getirisidir aynı zamanda.

bir düşünelim...
hmm...
türk kadını taktik yapmak zorunda. neden mi? kendi değerini belirlemek ve kendini değerli kılmak için.
biz zaten yüzyıllardır bastırılmış, sindirilmiş kadınlarız. ırz, namus, edep, haya gibi bütün kavramlar bizim bedenimizin üzerinden konuşulup tartışılmış ve hala bizim üzerimizden tartışılıyor.

gidip bir adama seni seviyorum desen... anında yiyorsun o. damgasını. adam (değil aslında ya neyse) kendi egosunu tatmin etmek için önüne gelen yerde anlatıyor.
-ahaha lan olum misaki bana aşıkmış lan... ya güzel kız da ne bileyim... falan filan(hayvan herif bu kısımda misakinin nasıl hoplatılacağından bahsediyor)

ama o saçma taktikleri yapnca...
- misaki geçiyor lan, aşığım bu kıza... yüz vermiyor ama o da hoşlanıyor benden... haklı amk at hırsızı kılıklı adamın tekiyim... namuslu, güzel kız valla... ben bununla evlensem varya evden çıkarmam olum.

adamı aylarca peşinden koşturur, süründürürsün senden değerlisi olmaz.
gidip "seviyorum" dersin, peşinden koşuyor olursun senden o. olmaz.

beyler sorun biz kızlarda değil, sizin lanet zihniyetinizde.
samimiyetsizliktir.
bunu genelde kadınlar 'zor kadın imajı çizeyim' düşüncesiyle yapıyorlar. kısa bir birliktelikten sonra buz dolabı gibi aq tepkisi verip üç evetle uğurluyorum.

bazıları da önce gelip sonra gitme taktiğini uyguluyor. var böyle ilginç taktikler.
gereksizdir, zira kırk takla atarak bir şekilde etkilediğin bir insan, senden olduğun gibi etkilenen birinin yerini tutmayacaktır.