bugün

bazılarını en çok utandıran anlardan biridir. modelini, rengini, bedenini söylerken gözler itinayla kaçırılır satıcıdan. adam/kadın insaflıysa götünüze don biçmez. insafsız satıcılarsa "hmmm bu size küçük gelir, taşma yapar bir taraflarınız." falan deyip sizi sinir eder.
- don bagacaktım da.
+ hmm, bedeniniz ne?
- kafası hariç 18 cm.
+ ?!

- don bagacaktım da.
+ hmm, bedeniniz ne?
- kaslı, sert böyle.
+ ?!
-bayan çorabı alacaktım.

satıcı amca hemen teyzelerin giydiği dizaltı ten rengi lastikli çoraplardan bir adet çıkartır.

-aha bu var.
garip bir şekilde dumura uğratan hadise. erkekler nedense kadınlardan daha fazla utanır. pazarda sütyen takıp dansöz gibi tezgahın üstüne çıkıp "gel abla gel" diye bağıran adamlardan rahatlıkla don - sütyen alır kadınlar ama iç çamaşırı satan mağazalardaki kadınlardan don alan erkek, kadın eczacıdan prezarvatif alırkenki utangaçlığa yakın bir hissiyat yaşar. (bkz: kendimden biliyorum)
o değil de en son pazara gittiğimizde bir şey soralım dediydik;* pazarcı kadın olsa ne olacak, yan taraftakiler erkek, adamların iç dünyasını baya renklendiriyoruz heralde diye düşünmüştük ilgili bakışlarından! aslında bunları tecrit etmeli, iç çamaşırcının yanında erkek satıcı* olmamalı, ya da bunları toplayıp, kutuplara yollayalım.*
güncel Önemli Başlıklar