bugün

uzun süre çalıştırmayacaksanız kutup başlarını çıkarın.
karısına onu sırtında taşımak, avucuna para sıkıştırmak dışında verebileceği hiçbir şeyi olmayan kompleksli ve sünepe bir çomardır.
Erkek gibi erkektir.
Kadının Geceleri kocasına çalışmasını isteyen zevkli erkektir.

Kadın zaten çocuk yapmaktan başka ne işe yarıyor ki...
Kadını sindirmeye çalışan barzodur. Kadınlar hoşlanır bunlardan.
milyoner erkektir.eşinin sadece hayatını yaşamasını istiyor olabilir.
karısına kıyamayan akıllı erkektir. asıl hizmet etmesi gereken kocasıdır onun bunun adamına değil. çalışan kadınlar çabuk yıpranır güzelliğini de erkenden yitirir pörser yani çünkü kadınlar naif insanlardır.
özgüvensiz ve eziktir. kadının mesleği varsa parasını kazanmalıdır. kadınlar da sırf evde oturup koca parası yiyeyim diye böyle salaklık yapıp hanzo tiplerle evlenmemeli. sen git bankacılık oku kocam istemiyor diye evde otur kafaya bak.
nası yani kadın bütün yan gelip yatıyor ? çamaşırı bulaşığı temizliği erkek mi yapıyor...helal olsun valla...
Ben olsam kendimi de çalıştırmazdım hatta beni çalıştırmayacak kadın varsa razıyım evlenelim
iyilikte yaramıyor bunlara
Olm ne kadar boş beleş insanlarınız lan. Karısını çalıştırmayan çomarmış. Vay amk!

Benim eşim 2 tane üniversite bitirdi. 2 tane açık öğretim üniversiteyi de yarım bıraktı. Lise diploması bile kiralama yoluyla para kazandırıyor. Ben lise mezunu, sigortalı bir çalışanım. Eşim çalışmaya başladığı anda benden daha yüksek bir maaşla iş bulur. Birkaç sene sonra da çok daha iyi paralar kazanır. Yalnız sizin kafanızın basmadığı şey şu ki, bana göre ve elbette eşime göre bir çocuğu belli bir yaşa kadar annesi yetiştirmeli. Anne şefkati görmeden büyüyen bir çocuğa anne şefkatini ya da kendi evladınızın en güzel bebeklik zamanlarını, 2 kişi çalışıp Kazandığınız tüm serveti de Dökseniz satın alamazsınız.

Benim kazandığım bizi geçindiriyorsa, çocuklarım da meslek lisesinde okul öncesi okumuş bir kadın yerine 2 üniversite bitirmiş öz anneleri tarafından çok daha düzgün ve sevgi dolu yetiştiriliyorsa afedersiniz ama sokayım parasına puluna.

Bazı şeyleri parayla alamazsınız. Misal şefkat ya da zeka gibi. insanları Kendi 3 hücreli beyinlerinizde kurduğunuz kalıplara sokup yargılıyorsanız bunlardan en az birini hayatınızda hiç görmemişsiniz demektir.
karısının iyiliğini düşünen düşünceli erkektir. kadının yeri evidir.
Pezevenkliğini yapmamış erkekle aynı kapıya çıkan söylemdir. Her hayat, ona sahip çıkanın tekelindedir.
insan olun lan, pranganızı vermeyin bir binek uğruna
Eziktir.
Herkes karısını dandik şirkette çalışan biri gibi hayal etmiş.
sert erkektir. aç kalınca yumuşar ağam.
yüksek ihtimal ki; karısının erkeklerle bir arada olmasını istemeyen sahiplenici ve kısıtlayıcı bir erkektir bu. erkek iyi kazanıyorsa kadının çalışmasına gerek yok düşüncesi çok sığ bir düşünce bence. çalışmak insanı ruhsal bozgunlardan korur. üreten insan, işleyen demir gibi, ışıldar bir kere. kadının çalışmasını, sadece para için isteyenler, onlar zaten bir ayrı garip.
ben erkek olayım. eşimde çalışsın isterim açıkçası. ortamda erkekler askıntılık, yalaklık yapıyorlarsa da bir güzel silkelesin isterim. güçlü olsun. arkasında ben varım çünkü.

birde şu var. onu da söylüyim. üniversitede son sınıfta, kızların birçoğu bu düşüncedeydi he. atanamam düşüncesiydi zaar. eşim iyi kazanıyorsa, herşeyimiz varsa benim çalışmama gerek yok. resim yaparım. kursa giderim zart zurt diyorlardı. çocuğumu büyütürüm bile dememişlerdi. yalnız hissetmiştim. benim çalışmamı gerektirmeyecek muhtemel tek durum, çocuğumun gelişimiyle, eğitimiyle bizzat benim ilgilenmek istiyor oluşum olurdu şahsen.
Maddi yönden sıkıntımız olmazsa allahın izniyle çalışmasına gerek yok açıkçası. Sgk li yazarın dediği gibi iş hayatında ahlaksız, namussuz ve irz düşmanı o kadar piç varken her ne kadar karınıza güvenseniz dahi asılmaları ve kanina girmeleri çok yüksek olasılık. Çünkü erkek hegemonyası olan sektörlere sahibiz. Her an birlikte ve iç içe geçen bir sürü ortak alanlara sahip olacaklar. Hatta yeri gelecek sizden bile daha çok diğer erkeklerle zaman geçirecek. Aklının celinmemesi içten bile değil. O yüzden ben karımı şerefsiz insanların olduğu bu dünyada yem asla etmem.
Çalışmak isterse çalışsın istemezse çalışmasın nedir bu tantana kardeşim. Yılan hikayesine döndü mevzu. Bunu evlenmeden önce kararlaştırın kafalar uyuşmazsa ayrılın. Bunu da mı biz söyleyelim. Evet.
Böyle tartışmalarla ne zaman karşılaşsam Mehmet Aslantuğ'un şu sözleri gelir aklıma: "... kadın evinde üretimden çekilip bütün istikbalini bir adamın vicdanına, aşkına, samimiyetine, günün sonunda bir gün aklının karışmasına yanılgılarına bırakmamalı."
Bence daha fazla söze gerek yok.
7-8 bin lira maaşı olması gerekir. onun dışında bu devirde kadın da erkek de çalışmak zorunda. aynı sektör ya da aynı vardiya olması da önemli birbirlerini görme ve birlikte olma açısından. onun dışında en kötü ihtimalle 3 bin erkek alsa 3 bin kadın alsa ayda eder 6 bin lira. her iki tarafında sigara gibi kötü alışkanlıkları bulunmadığını varsayarsak ev kredisi çekilip ev alınabilir. senelerce kirada oturmaktansa kendi evinde oturup aylık 2 bin lira ödeyerek eninde sonunda ev sizin olabilir. bunu yanı sıra zaten muhtemelen her iki tarafın da bir birikmişi, çeyizi olabilir. ev aldıktan sonra rahatça döşersiniz. ev harici bir borcunuz da olmaz. aylık 2.5 bin lira masraflara faturaya falan gitse kalır geriye 1.5 bin lira. 500 lira ekstra şeyler için kenara ayrılır mazot parası falan ya da aburcubur cart curt. 1000 lira ile de her ay altın yapılabilir. başka bir ürün alıp onun taksidine de girilebilir.

yani her iki taraf da çalışırsa maddi sorun sorun kalmaz. he eviniz arabanız ve 5000 lira maaşınız da varsa eşiniz çalışmaz çocuğa bakar. çocukla ilgilenir.
Kocasını çalıştırmayan kadın arayışımla bambaşka bir bakış getirdiğim olay.

Beni kapatması yapacak, evde coluguna çocuğuna baktıracak hanımefendi arayışlarım devam etmektedir. Anamın tek evladı değilim, bulaşık çamaşır yıkamayı bilirim. Geçmişte lokantalarda çalıştım, aklınıza gelmeyecek yemekler yapabilirim. Pm...
Kedine köle arıyordur. Ne demek çalışmayacak ya.
maddi durumu iyi olduğu için eşinin ev ve çocuklarıyla ilgilenmesini isteyen erkektir. kadın da buna saygı duyar. çünkü kocası başka yerde çalışırken kendisi evde çalışmaktadır. hem temizlik hem bakıcılık hem yemek yapar. üstüne de çay demler. çaycılık da meslek. yani bunlar oluyorsa haklı erkektir. bu mutlu aileye saygılar.
Bu ekonomik koşullarda yapabiliyorsa tebrik edilmesi gereken erkektir.