bugün

Tartışma çıkmasın, huzurumuz kaçmasın ve karısı üzülmesin diye düşünen, karısına karşı alttan alma çabalarında bulunan, huzuru arayan erkektir.
duyarlı değil, pısırık erkektir.
huzuru bulamayacak olan erkektir. kadınları öyle çok alttan almamak gerekir. *
ses ver kocacım.
sürekli alttan alıyosa o işte bi ibnelik vardır.
Suistimale uğrayacak erkektir, bazı kadınlar bu durumdan sonuna kadar faydalanır adama eziyet etmeye başlar.
olmayan erkek denmemesi gereken erkektir.neden olmasın? hepsi düşüncesiz, duyarsız ve sert olmak zorunda mı? bu bir türk erkeği tanımı mı? yok öyle bir şey işte. bunların hepsi onların şişirilmiş egosu. aslında tek başına hepsi alttan alan düşünceli erkek iken bir araya geldiklerinde olmadıkları türk erkeği kalıbına girmek için yaptıkları komik hareketlerle bizim şimdi bu duruma olumsuz bakmamızı sağlıyorlar o kadar.
anlayışlı ve ince ruhlu bir erkektir, sayıları yok denecek kadar azdır.
kılbıktır. net kuralı söyliyim:

- erkek adam nerede alttan alacak, nerede üste çıkacak bilen adamdır.

kendini ezdirmiyceksin tabii...
haksız olduğunda alttan alan, haklı olduğunda açıklama duymaya ihtiyaç duyan erkek haline gelmesi daha kolay olan erkektir. ideale daha yakındır ancak ideal değildir.
(bkz: kılıbık)
ben demiyorum ki hep zeytinyağı gibi üste çıksın ama haklı olduğu zaman da şeklini koymalı bence.
kafam rahat etsin diyen erkektir. karşılık verip 10 dakikada bitecek olan dırdırı 1 saate çıkarmamaktır derdi.allah şükür bekarım. işyerinden bir hanım arkadaş bir başka hanım arkadaşının evliliğinden şikayet ettiğini söylemişti. neden dedim? adam eve geliyormuş hiç ses etmiyormuş ikinci televizyonda canının istediği seyredip sessiz sedasız yatıyormuş. ve kadın bundan şikayetçi. oysa adam huzuru bulmuş.
"karısına karşı hep alttan alan duyarlı erkek" de bir yere kadar. öyle bir erkek yoktur zaten, varsa da "hayatımın kadını o" diyebilecek insandır yada o işte bir çıkarı vardır.