bugün

akabininde aha sıçtık yine aşık oluyorum ben cümlesinin kullanılması gereken duygu hali..
(bkz: schmetterlinge im bauch)
ilk öpüşmede daha yoğun hissedilen olaydır.
Heyecan veya anksiyetenin(kaygı) psikosamatik etkisi. Heyecan durumunda kelebekler güzel güzel uçsa da, kaygı durumunda (boğulmuş heyecan) kelebekler midemize asit saçan canavarlara dönüşür
ilk öpüşme belkide karşı cinsle ilk cinsel teması sonradan aklınıza getirdiğinizde de hissedersiniz bu duyguyu hiç geçmesin istersiniz büyüdükçe de ortadan kalkmaya başlar yavaş yavaş masumluğunu yitirir çünkü duygular
özellikle amerikan filmlerinde rastladığımız tabirdir.Küçük bir çocuğun aşık olduğunda görülebilecek ilk belirtidir...
(bkz: ağızdan kalp baloncuklarının çıkması)
kelebeğin yutulması sonucu meydana gelebilecek tatsız bir olay.
aşık olunca yada aşkın yolaçtıgı bir durumla karşılaşınca (ilk öpüşme gibi) ortaya çıkan histir. kişiye, böyle bir durum sanki karnında kelebeklerin kanat çırpması gibi bir his verir.
(bkz: heyecandır o heyecan)
(bkz: kelebek etkisi)*
daha çok amerikalılar böyle hisseder. herhangi bir türkün aşık olduğu vakit aşkını karnındaki kelebek kanatlarıyla tasvir ettiğini duymuşluğumuz yoktur sanırım, en azından buralarda yok.
canim benim, lavabo soldan ikinci kapi.. diyerek yardimci olunabilecek hadise. *
(bkz: karnımda kanat çırpan kelebek kolleksiyonu)
insanın içinin içine sığmamasını anlatan söz. nefes alış verişler hızlanır bu durumda.
çok heyecanlanınca baş gösteren, karındaki kıpırtılardan ibaret, biyolojik değişim.***
orgazm esnasında oluştuğu varsayılan durum.
1. 19 ekim 2007 tariyhinde karşılaştığım his ti..
ama bir güzel esti..
nakavt oldum.. pes'ti..

2. ingilizcede direkt "butterflies in my stomach" olarak çevrilendir.
ingilizceden çevirilerin azizliği, yurdum insanı hemen ne de güzel kaptı bu deyimi,
yakında "its rainin cats and dogs" u alıp da "kedi köpek gibi yaaayooo" ya çevirmezse bizim süper karakterli tikicanlarımız, şaşırmayınız...
aşık olma hallerinden biridir.
sevdiğini görecek, konuşacak veya onunla ilgili birşeyler olacak-olmuştur.
uçuşan kelebeklere sahip şahıs için çok önemli bir sınav olabilir.hayatında önemli olaylar olmaktadır..vs. durumlar.
bu kelebekler genelde heyecan getirir çünkü.
Aşk geldiğinde başlar iki hafta sürer tahmini. . . Aşk gidince normal düzene dönersiniz. Hem mide bulandirir hem de bundan zevk aldırır ilginçtir kelebekler.
at sikine konmuş kelebek gibidir.
Uzun bir süre kozada bekledikten sonra 1 gün için değermi be..
genelde aşık olmayı anlatmak için söylenen durum.
Aşık olup mutluluktan geberme halidir. O kelebekler daha sonra teker teker götünüze girecektir.
sevdiğiniz insanın bir bakışıyla, bir sözüyle, gülüşüyle meydana gelen kısa geçici bir durumdur. neden geçici diye sorun çünkü kelebeklerin ömrü çok kısa uçtuktan 5-10 dakika sonra varlığı hissedilmeyecektir anlıktır. neden anlık diye sorun çünkü sevdiğiniz insanın da bir bakışı, gülüşü o anlık değil midir zaten?

bu kadar neden sonuç ilişkisi yeter.