bugün

bir alışveriş merkezinde gördüğüm* ve istenmeyen tüylere karşı iddia olunan krem. karıncaların yumurtalarının yağını bile çıkartabilen teknolojiye ne kadar teşekkür etsek azdır herhalde. o istemediğiniz tüyler erkekseniz götünüzde , kadınsanız yüzünüzde metrelerce kıl olarak çıksın. ayrıca Allah belanızı versin karıncaları rahat bırakın ulan.

unutmadan bu ipnelerin siteleri de var. sitede kullananların yorumları var. buyrun

Yorumu Yazan: GÜLŞEN YAZKAN
daha yeni kullanmaya başladım.malum bölgemde*kullandım galiba azaldı hani kendimi mi kandırıyorum acaba diye düşünmeden edemiyorum. biraz daha beklicem yenisini almak için..

Yorumu Yazan: Elçin Durmaz
4 aydır kullanıyorum çok memnunum tüylerim yok denecek kadar azaldı vücudumun her yerinde kullanıyorum *ve kendime denediktn sonra satışa başladım arkadaşlar.
bir eczanede gördüğüm ve ismi için neden bu kadar uzun bir isim tamlaması oluşturmaya ihtiyaç duyulduğunu anlayamadığım krem. hayır sonunu okuyorsun başını unutuyorsun.*
aslında kendisi krem değildir, direk karınca yumurtası yağıdır.
(bkz: tala)
yeni doğan bebeklere sürüldüğünü duyduğum yağ. çocuğun ilerde tüysüz olmasını sağlıyormuş... *
yeni doğan bebeklere sürüldüğü doğrudur. rivayet edilir ki bu karınca yumurtası yeni doğan bir bebeğe sürülmüş ve bebeğin ileride yaşayacağı tüy sorunu başlamadan bitmiş.
kaynak: anneannem
kaşı da buna dahil olmak üzere - kaşı var azıcık yahu - vücudunda hiç kıl tüy olmayan canım babaneme nedenini sorduğumda annesinin o bebekken kendisine "karımca boku" sürdüğünü söylemişti. - babanne dilinde: karınca boku -

sonra yıllaar geçti şimdi karınca bilmem nesi yağı çıktı. ben de dedimki kendi kendime "demekki o karımca boku bu oluyomuş lan anaa..."

dipnot: kızım olursa ben de ona sürücem lan kızıma ömrü hayatı boyunca yapacağım en baba iyilik bu olur heralde.
içinde bol miktarda formik asit bulundurur.

(bkz: formik asit)
(bkz: karınca asidi)
ajda pekkan'ın da kullandığı bir kremmiş efenim.
bayanların kolları için kullandığı ucuz kremdir.

hiddetli uyandırma notu: lan karıncanın yumurtasının yağını çıkartsam 8-10 liraya mı satarım ben bi akıllı olun ya.
online alışveriş sitelerinde yok satan kıl tüy giderici ürün.
kara fatma yumurtası kremi de mevcuttur.
orjinal karınca yumurtası bebeklere sürüldüğünde gerçekten o bölgede tüy çıkarmaz.denenmiştir. tecrübeyle sabittir. orjinal karınca yumurtasını nerde bulcaz derseniz karıncaların dışarı çıkma zamanlarında yuvalarından bulabilirsniz. çok küçük beyaz renklidirler. yetişkinlerde çok uzun kullanım süresinde tüylerde azalma olabilir.
bugün 22 lira bayılıp satın aldığım krem. anneannem son gelişinde şortun altından fırlayan kıllarımı görünce tiksinmiş olcak ki bana bunu önerdi. işe yarıcağını sanıyorum ama yine de göt korkusu var, ağdanın acısıyla kalmak da var çünkü o yüzden bacakları komple ağdalamak yerine kendime pilot bölge seçmeyi planlıyorum * işe yararsa görünen yerlere de geçcez inşallah.

edit: baktım şukulanmış entryim, efendim bir boka yaramıyor haberiniz olsun. onun yerine veet tüy dökücü köpük kullanın, 3 dakika bilemedin 5 dakikada alıyor kılları yalnız kullanırken spatulayı tersten ve bastırarak çekin ki tüyler kökünden gelsin.
ağda yapılan bölgeye sürülerek tüylerin tekrar çıkma süresini uzatan bir yağdır. karınca yağı olarak da bilinir.
iğrenç kokar, hatta iğrenç ötesi.
çok meşakkatli bir çalisma sonucu ortaya çikabilecek kremdir.
'Meşakkat' i cumle içinde kullanmanin heyecani içindeyim sevgili sozluk...
seda sayan, hülya avşar ve helin avşar'ın da kullandığı kremmiş. piyasada bulunan yağ ve kremlerin çoğunun sahte olduğu ancak orijinalinin işe yaradığı iddia edilmekte. denemekte fayda var ancak gerçeğiyle sahtesini ayırabilmek zor.
gerçeği kokusuzdur, dikkatli olalım.
(bkz: zincirleme isim tamlaması)
yağından daha az etkilidir. kısa sürüde sonuca ulaşmak isteyenler kremi değilde yağını tercih etmeliler.
güzel halkımın yine aldatıldığı, tüylere karşı bir etkisinin olmadığı belirtilen kremdir. duyurulur.
bazı internet sitelerinde siteden önce çıkan reklamdır.sözde kıl döker, tüy çıkarmaz. olan karıncalara olur.