bugün

cevabını 1 senedir arayıpta bulamadığım konudur. bir kısım insan mekik çek der, bazıları da şınav. mekik çekmenin işe yarayıp yaramayacağını görmek için cumartesi(09.01.2010)dan beri egzersizler yapıyorum. kas geliştirmek isteyenlere yardımcı olacaktır bu başlık. bilenlerin bilmeyenlere öğütler vermesi dileğiyle..
Çok ve sürekli çalışmayı gerektiren tekniklerdir. Ben de çok uğraştım zamanında ama usandım çalışıp durmaktan. Bir büyük bilge der ki iyi bir karın kasının yolu spor salonundan değil mutfaktan geçer. Yani ağzını tutmazsan spor fayda sağlamaz.
Plank yapmaktan geçer. Yapılan araştırmalara göre karın karnın en iyi çalıştığı hareketler vucudun belli bir kuvvete karşı gösterdiği direnç hareketleriymiş.
günde 300 mekik 50 şer setler halinde 2 ayda farkı görün.
http://video.uludagsozluk.com/v/cenk-hoca-128901/
karın kası mutfakta geliştirilir arkadaşlar. çok söylenmiş ama maalesef doğru bir şeydir. eğer yağlarınız varsa kasların üzerinde çalışarak sadece belinizi daha da büyük gösterirsiniz. sixpack dediğimiz kas grubu, toplamda avucunuz kadar bile etmeyen bir kas kütlesidir. profesyonel değilseniz eğer, çalışmanıza lüzum bile yoktur. definisyon tek çaredir. bunun içinde bolca bacak çalışmak ve daha büyük kas grupları olan omuz göğüs özellikle sırta yönelmek gerekir.
Bacakları 90 derece kaldırarak çekilen mekik.
Koltuğun önüne yere uzan, ayaklarını dize kadar koltuğa koy.
Ellerini ensende birleştir başla mekiğe.
Çekebildiğin kadar yukarı çek kendini.
ilk gün 50 çek sonra 100.
100 er 100 er arttır.
iki üç haftada 1000 i bile geçersin.
1000 deyince gözün korkmasın en fazla 15 dakkanı alıyor.
Bir ay sonra bu kardeşine teşekkür edersin.
görsel
sizi çok güldürecek birini bulmaktır.
Çok bilgi sahibi biri olmamakla birlikte tecrübelerime göre diyet yapmak ve yağ oranını azaltmak oldukça önemli.
(bkz: Full leg rise)
güncel Önemli Başlıklar