bugün

erkek gibi davranmayıp, dansöz gibi kıvırtan erkelerdir. sözünün arkasında durmayan, kaypaklık yapan vb. gibi.
sikini çıkarıp masaya vurması gereken erkektir.
(bkz: travesti)
romantik ve duygusaldirlar.
(bkz: kadın)a karı diyip kendini erkek sayandan daha fazla erkektir zannımca.
*sadece sanat için soyunulmadığını aynı zamanda giyinildiğini de gösteren erkeklerdir.
(bkz: huysuz virjin)
(bkz: seyfi dursunoğlu)
utanılası toplum dışına atılası erkekler. herşeyi kıvırır bunlar cesaretsiz ezik tipler bunlar.
annesinin dizinin dibinden ayrılamayan erkeklerdir. sözlükte de var demedi demeyin...
erkeklere hakaret maksatlı söylelen fakat fark ettirmeden kadınları da aşağılayan cümlecik.
geçmişten gelen bir hikaye.

-ay sen x'e ne demişsiiiin!

uykudan telefonun sesiyle uyanmış kimin aradığına göz ucuyla bakarak açmıştım telefonu. duyduğum kız çığlığı akabinde tekrar telefon ekranına bakarak kimin aradığını teyit ettim ki arayan bir erkekti.

-hayırdır yahu kime ne demişim?
+geçen gece ben size gelmiştim ya hani
-ee geldin
+biz o gece ne yaşadık seninle

beynim bir yandan vücudumu ayıltmaya çalışıyor aynı anda hafızam tam kapasiteyle çalışıyordu. hayatımda tanıdığım en bas bariton sesli erkeklerden birini küçük bir kız gibi bağırtacak, o denli korkunç ne yaşamış olabilirdik ve ben neden onun gibi ürkmemiştim?

-ne yaşamışız biz ben cidden hatırlamıyorum?
+ben o gece çok içmiştim sarhoştum tamam mıı öpüşmüşüz ben sizde kalmışım ve x bunu biliyo
-ee biliyosa biliyo bunun nesi korkunç
+ya sen beni kirletmişsin

konuşmanın bundan sonrası benim kahkahalarımla geçti. kız nesline doymamış arkadaşımız başım bağlanırsa korkusundan onca çığlık atmış olayın farklı olduğunu anlayınca da, zaten ben çok şerefsiz biriyim sen gerçekten çok özelsin benim için nidaları atmış aklınca açık bir kapı bırakmıştı.

ben de masum bir erkeği kirleterek tarihe geçmiştim.
beyoğlun da kız arkadaşıyla eylenip kafayı bulduktan sonra,kız arkadaşını bir tenhada veya sokakta döven erkek görünümlü hayvanlara verilen kibar isimdir.
akcent'in my passion klibindeki herif olabilir. o ne öyle kız gibi güzel. hiç hoş değil sevmedim. bir de ben çok yakışıklıyım triplerine giriyor beyimiz.
kadınları aşağılayan laçka bir benzetme.
(bkz: karı)
(bkz: ibne)
isimleri efe'dir, soyadları ise mine.
etrafımızda bol sayıda bulunan erkeklerdir. Karakteristik özellikleri arasında şu beşi mutlaka vardır:
-sevgisizlik
-dedikodu - gıybet
-menfaat
-karaktersizlik ve
-kendisini alakadar etmese de her boka burnunu sokma.
iki yuzlu kezolari ortaya cikarmis erkek.

diyor ki ben istedigim kadar bagirir cagiririm ama aynisini yapan erkege tahammul edemem.

erkekler kadinlarla tartismamali, basini susup sabirla beklemeli. zihniyete bak aq. helal olsun.

yuzde yuz kezban, yuzde yuz yerli mali.
net ibnedir.
Sözlükte bolca bulunan, mahalle karısı gibi elalemin hayatının dedikodusunu yapan erkeklerdir.
muhalif güruh içinde bolca bulunur.

Bu başlığın zıttı 'Erkek gibi kadınlar'dır.

T.bir deyim, ifade.
götü kıllı erkekler diye okudum. evet buyrun demeye gelmiştim.
Kara kıllı erkekler diye okudum ben de.