1. .
  başlığını kırk saat düşündüğüm, hem 45 karaktere sığdırmak hem de karton poşet terimi ile anlatmak istediğimi anlatabileceğimi sorguladığım konudur. hatta abartıp an itibariyle ofisteki bayanlara, bu zımbırtıyı ne şekilde adlandırdıklarını sormak suretiyle bir anket düzenleyip yukarıdaki sonuca ulaşmışımdır. efendim açıklamak gerekirse mevzu şundan ibarettir;

  özellikle istanbul gibi büyük şehirlerde gözlenen, liseli kızların okula giderken ellerinde büyük alışveriş mağazalarının karton poşetlerini bulundurma hadisedir. beymen, mango, mudo vs. gibi büyük giyim mağazalarının bu karton poşetleri ile her gün okula giden kızların bu poşetlerde ne taşıdıkları ise tam bir muammadir. amaç nedir, neye hizmet etmek için böyle bir iş yapılır o da muallaktır. kadın kısmının işine akıl sır ermez terimini karşılar nitelikte bir durum.
  2 -1 ... devedikeni
 2. .
  Karton poşet genellikle zara ya da mango dur.
  1 ... dont be cute
 3. .
  özel okullarda bol bol bulunan kızdır.
  1 ... pamuk proton ve 7 elektron
 4. .
  çantasını satıp, zara yada mangodan mini etek alan talebedir.
  1 ... qb1903
 5. .
  olay tamamiyle farklılaşamama ve okul üniformasıyla ilgili bir ego sorunudur. tek tiplestiren üniformasını çıkartıp atamayan ve dışarda ne giydiğini nerelerden alışveriş yaptığını günün büyük bir bölümünde okulda olduğundan arkadaslarına gösterip caka satamayan hanım kızlarımızın bulduğu türk usulü çözümdür.
  3 ... hakikiinsomnia
 6. .
  (bkz: karton kutulu liseli erkek)
  -1 ... arabaciarabayatasget