1. 1.
  27 Ocak 1989'da 20 yıl hapis cezasına çarptırılan daha Sonradan Cumhurbaşkanı seçilen Özal tarafından affedilerek 16 Nisan 1992'de şartlı tahliye yasasından yararlanarak salıverilmiş suikastçi.
  ... undertaker
 2. 2.
  dönemin cumhurbaşkanı turgut özal'a 10 metre mesafeden 2 eL ateş eden kişi.. eyLemini gerçekLeştirdikten sonra eLeman bir komando misaLi takLaLar atarak oLay mahaLinden uzakLaşmaya çaLışıyor fakat bir koruma'nın kurşunuyLa koLunda vuruLup yakaLanıyor.. kartaL demirağ, dönemin mhp'Li gençLeri'nin komando eğitimi aLdığı bir yerde komando eğitimi aLmıştır.. kaçarken sergiLediği bu atak ve cabbar hareketLeri bu yüzdendir..

  bu suikastta birçok iLginç ayrıntı var;

  1- demirağ siLah'ı o korunakLı ortam'a nasıL sokabiLdi?.. kongre saLonuna bir çeLenk geLmiş, korumaLarın bütün ısrarLarına rağmen o çeLenk dışarı çıkartıLmamıştır.. demirağ siLahı çeLengin içinden mi aLmıştır?..
  2- demirağ'ın siLah'ı sadece 2 atabiLecek şekiLde düzenLenmiştir..
  3- siLah sesLeri iLe korkuya kapıLan insanLarın arasından koşar adımLarLa uzakLaşan eLinde makinaLı tüfek buLunan başka bir kişi daha vardı, o kargaşa nedeniyLe oLay yerinden uzakLaştı..
  4- demirağ 2 eL ateş ettikten sonra savunmasız kaLacaktı, siLahın düzeneği bunu gösteriyordu.. eLinde makinaLı siLah buLunan kişi demirağ'ı öLdürmek/temizLemek için mi oradaydı?..

  soruLar türLü çeşitLi, yanıtLarı yine öyLe..
  4 ... tucimania
 3. 3.
  http://kisalink.com/d999b25/

  afyon dazkırı'da ülkü ocakları 2. başkanlığı yapmış olan kartal demirağ, eski bir ülkücüyü bıçakladığı için cezaevine girdikten altı ay sonra kaçtı.

  demirağ, 18 haziran 1988'de ankara'da yapılan anap 2. olağan kongresi'nde kürsüde konuşurken dönemin başbakanı turgut özal'a suikast girişiminde bulundu. olay yerinde yakalanarak tutuklanan demirağ, dalaman tarım açık cezaevi'ne gönderildi.

  27 ocak 1989'da 20 yıl hapis cezası onanan demirağ, 16 nisan 1992'de şartlı tahliye yasasından yararlanarak serbest kaldı. bu olaydan sonra özal'ın, demirağ'ın silahından çıkan kurşunla değil, panik ortamında yere düşüp kırılan bardağın parmağını kesmesiyle yaralandığı iddiaları ortaya atıldı.

  demirağ, 32. gün'e yaptığı açıklamalarda, mıt'le ilişkisi olduğunu öne sürdü. kasım 1996'da yaman törüner'e şantaj yaparak 50 bin dolar istemek suçundan 1 yıl ağır hapis ve 2 milyon lira ağır para cezasına mahkum edildi. demirağ, çek ve senet sahtekarlığı suçundan sinop cezaevi'nde tutuklu bulunduğu sırada yine tahliye edilmiştir.şuan yurt dışında bulunduğu sanılmaktadır.

  ayrıca aşırı beşiktaş taraftarlığı sebebiyle mehmet olan ismini kartal olarak değiştirmekle kalmamış, öğretmenlik yaptığı dönemde bir maç tartışması sebebiyle bir kişiyi yaralamış ve öğretmenlikten atılmıştır.
  ... ofkelialabalik
 4. 4.
  ulkucu komando egitim kamplarinın müdavimlerinden.
  -1 ... the richest man in bayburt
 5. 5.
  1956 afyon doğumludur. 1988 yılında turgut özal'a kongre sırasında, 10 metre mesafeden iki el ateş etmiştir. başbakan'ın sadece parmağından yaralandığı olayda 1989 yılında yargılanan demirağ 20 yıl hapis cezasına çarptırılmışken, 3 yıl sonra salıverilmiştir.

  http://kimdir.cix1.com/resimler/kartal-demirag.jpg
  ... gulhan seven adam
 6. 6.
  özal suikasti faili. daha sonra özal tarafından affedilmiştir.
  ... ruznamce
 7. 7.
  12 eylül öncesinde Afyon Dazkırı ülkü ocakları 2. başkanlığı görevinde bulunmuştur.
  1 ... bir seyler olacak yarin
 8. 8.
  makat mahallerinden yiyecekleri kazıkla aleme ibret yapılmaları gereken (bkz: ah osmanlı!) alparslan arslan, ogün samast ve mehmet ali ağca gibi beyinsiz zevatın bir üyesi.
  2 ... korelmis
 9. 9.
  hayatı hapislerde gecmiş adamdır. üüzal 1992 de affetikten sonra tekrar hapse girene kadar görmüşlüğüm vardır beşiktaşlılara para veriridi falan cocuktuk ozaman beşiktaşlıdır. asıl adını kartal olarak değiştirmiştir. asıl ismi ahmet diye bilmekteyim.
  ... onyedibucuksantimetre
 10. 10.
  (bkz: demirağ özala kurşun sıkarken dalan yere yattı)
  ... recomax