1. 1.
    bankaların yaptığı dolandırıcılık. üyelik ücreti diye kesilen122 tl'yi geri aldım. bir uludağ sözlük yazarı olarak başına gelmemiş olan varsa diye süreci anlatmayı gerekli buluyorum.
    öncelikle bilinçli bir tüketici olarak banka sizden kredi kartlarında üyelik, aidat gibi isimler altında herhangi bir ücret talep edemez. bunu sözleşmeye eklemesi de hiçbir anlam ifade etmez.
    1. bunu yaparken kredi kartının ekstre kesim tarihine denk getiriyorlar ki hemen aceleyle ödeyin panik yapın istiyorlar. ismi ise üyelik ücreti konmuş.
    2. bankayı arayıp iade talebinde bulunduğumda ise kredi kartını fazla kullanmadığımdan ötürü iade yapamayacaklarını sadece 40 tl hediye verebileceklerini ilettiler. kabul etmedim.
    3. bankaya gidip maaş kartı ve kredi kartımı kapatma talebinde bulundum. kredi kartı için çağrı merkezini aramam söylendi.
    4. çağrı merkezinde ise kapatma talebimi iptal etmemem karşılığında 100 tl hediye verebilecekleri söylendi. bakın fiyat artıyor. kabul etmediğimi söyleyip kapattırdım.
    5. şikayet var sitesinde şöyle bir metin oluşturdum ve şikayette bulundum hazır format zaten.

------------------------------------------------------------------
    xxxxx kart aidatı 122 tl çekti. xxxxx kartımın "----" ile biten kredi kartımdan. ---------- tarihinde 122 tl üyelik ücreti kesilmiştir. "5961" sayılı banka kartları ve kredi kartları kanunu sözleşme genel şartlarını düzenleyen 24/4 maddesinde kart hamilinin yaptığı işlemler nedeniyle sözleşmede yer almayan faiz, komisyon veya masraf adları altında hiçbir surette ödeme talep edilemez, kesinti yapılamaz.

sözleşmede kart çıkaran kuruluş lehine tek taraflı haksız şartlar sağlayan hükümlere yer verilemez" maddesine istinaden kesilen ücretin, tarafıma iade edilmesini talep ediyorum.

------------------------------------------------------------------

işlem oluşturuldu. iki gün sonra yayına alındı. ilgili bankanın tahsilat servisi aradı. şikayetiniz üzerine iade talebi işleme alınmıştır vereceğiniz hesaba yatırılacaktır dendi.

bu konu artık biliniyor zaten ama bankaların size hediye para verelim vaatlerine kanmayın. ilk başta hediye diye benden 122 lira alıp 40 lira veriyorlar. kapatırım derseniz 100 lira veriyorlar. kimse parayı kolay kazanmıyor. banka da para kazanacak tabi lafları falan hikaye. deli gibi kazanıyorlar para. gerek komisyon olsun gerek alıp verdikleri paralar olsun kazanıyorlar o parayı.
    ekstrelerinizi iyi inceleyin. banka rahat durmaz.
    6 ... has mahmut
  2. 2.
    Vay oçlar 350 lira limitli onu da kendileri kredi kullandık diye zorla iteledikleri kredi kartından geçen hafta 86 lira aidat kestiler ben analarını laciverde boyuycam .
    2 ... vigilante8
  3. 3.
    Vay oçlar 350 lira limitli onu da kendileri kredi kullandık diye zorla iteledikleri kredi kartından geçen hafta 86 lira aidat kestiler ben analarını laciverde boyuycam .
    1 ... vigilante8
  4. 4.
    yasal bir dayanağı olmayan eylemdir. benden alınan 66tl lik aidata telefondan itirazım sonucunda önce 30tl sonra 60 tl maksipuan teklif edilmiş. kabul etmeyince iadem gerçekleşmiştir. ey tüketici sen bankanın velinimetisin. seni kaybetmek gibi bir lüksü yok ama senin gidebileceğin baska bankalar var hakkını ara.
    2 ... tostumu yedim bekliyorum